دنیس ویلنوو تل ماسه را کلید زد، احتمال حضور شالامه در فیلم

به گزارش مجله هاستفا به نقل از ورایتی، تیموتی شالامه که برای بازی در فیلم مرا به نام خودت صدا کن نامزدی اسکار را کسب کرد، در حال مذاکره برای بازی در فیلم تل ماسه (Dune) است.

دنیس ویلنوو تل ماسه را کلید زد، احتمال حضور شالامه در فیلم

تل ماسه که قرار است به کارگردانی دنیس ویلنوو سازنده بلید رانر: 2049 و ورود ساخته گردد بر مبنای فیلمنامه ای از اریک راث شکل می گیرد.

کمپانی لجندری سال 2016 قراردادی با خانواده فرانک هربرت منعقد کرد تا حق استفاده از رمان این نویسنده را به دست آورد. این قرارداد نه تنها ساخت فیلم بلکه پروژه های تلویزیونی از این اثر علمی-تخیلی را نیز دربرمی گیرد.

دنیس ویلنوو کارگردان کانادایی تبار که برای فیلم ورود نامزدی اسکار را دریافت کرد علاوه بر کارگردانی این فیلم، تهیه نمایندگی همه این پروژه ها را نیز برعهده دارد.

این کارگردان چندی پیش گفته بود همه عمرش منتظر ساختن فیلم تل ماسه بوده است. داستان این فیلم در آینده ای دور می گذرد که در آن جوامع به صورت ملوک الطوایفی و با الهام از مردمان و فرهنگ عرب و ایرانی بر کهکشان ها و ستارگان حکومت می نمایند. در این میان شخصیتی به نام پل آتریدیز در مرکز داستان واقع شده است که خانواده اش کنترل بیابان های سیاره آراکیس را در اختیار دارند اما به خانواده آنها خیانت می گردد و بعد داستان تمی سیاسی، مذهبی به خود می گیرد و پل برای بازسازی خانواده جلو می آید.

مدتی است بازسازی فیلم کلاسیک تل ماسه که فیلم اصلی آن محصول 1984 به کارگردانی دیوید لینچ است، مدنظر قرار گرفته و اکنون صحبت ها پیرامون این پروژه به مرحله عمل نزدیک تر شد و حتی به تازگی مجارستان به عنوان لوکیشن پروژه به عنوان یک گزینه مطرح شد.

بسیاری معتقدند آن فیلم شاید ضعیف ترین فیلم دوران کاری دیوید لینچ باشد. وجود جزییات داستانی زیاد و شخصیت های مختلف و گسترده بودن موضوع، ساخت فیلمی از رمان فرانک هربرت را به کار دشواری بدل نموده است.

دنیس ویلنوو که برای کارگردانی فیلم جدید مجموعه جیمز باند مورد نظر بود، این پیشنهاد را به دلیل ساخت بازسازی تل ماسه رد کرد.

شالامه 22 ساله پس از بازی در فیلم مرا به نام خودت صدا کن در فیلم لیدی برد بازی کرد و بعد در پسر زیبا جلوی دوربین رفت.

در فیلم اصلی استینگ، پاتریک استوارت و ماکس فون سیدو نقش آفرینی نموده بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1024

به "دنیس ویلنوو تل ماسه را کلید زد، احتمال حضور شالامه در فیلم" امتیاز دهید

1 کاربر به "دنیس ویلنوو تل ماسه را کلید زد، احتمال حضور شالامه در فیلم" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیس ویلنوو تل ماسه را کلید زد، احتمال حضور شالامه در فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید