دل نوشته رضا کیانیان برای خالق مادرم گیسو

به گزارش مجله هاستفا، رضا کیانیان که در دو فیلم سیامک شایقی، بازی کرده است، یادداشت کوتاهی را در سوگ این فیلمساز نوشت.

دل نوشته رضا کیانیان برای خالق مادرم گیسو

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، رضا کیانیان، بازیگر سینما و تئاتر در این یادداشت نوشته است: سیامک شایقی، دوست، منتقد و کارگردان سینمای ایران درگذشت. متاسفانه فیلم هایش در غربت نمایش داده شدند و خودش هم در غربت پرواز کرد چون نمی توانیم برای او مراسم یادبودی بگیریم.

او جست وجوگر بود. در جست وجوهای سینمایی اش آن طور که خودش دوست داشت، پیروز نشد. زمان با او یار نبود که پیروزیت جست و جوهایش را ببیند. او دنبال یک نوع درام بود که دور از تنش های بیرونی باشد و تنش های درونی قصه را پیش ببرد. به روابط ساده بیشتر اهمیت تا روابطی که از سادگی دور هستند و بیشتر به قصه شباهت دارند. او قصه را در درون انسان ها جست و جو می کرد نه بیرون. چخوف را خیلی دوست داشت این سادگی و درونی بودن را شاید از چخوف یاد گرفته بود.

من در دو فیلم از او بازی کردم؛ مادرم گیسو و باغ فردوس 5 بعد از ظهر که پر مخاطب ترین فیلم او بود. تماشاگران این فیلم را بیشتر از فیلم های دیگرش دوست داشتند ولی منتقدان جهیزیه برای رباب را می پسندیدند. او تقریبا فیلم های خودش را تکرار نکرد. همچنان با اینکه می دانست باغ فردوس چقدر مخاطب جذب کرد، دوست نداشت آن را تکرار کند. سال ها با سرطان جنگید و بالاخره در اوج کرونا از سرطان جان سپرد، پرواز کرد. روحش شاد باشد و خداوند به خانواده او صبر و تندرستی ببخشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3645

به "دل نوشته رضا کیانیان برای خالق مادرم گیسو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دل نوشته رضا کیانیان برای خالق مادرم گیسو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید