درگیری مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان از سرگرفته شد

به گزارش مجله هاستفا، منابع رسانه ای خبر دادند که صبح امروز پنجشنبه 26 تیر ماه درگیری ها در نقاط مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان از سر گرفته شده است.

درگیری مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان از سرگرفته شد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش مجله هاستفا به نقل از فارس، به دنبال انتشار خبرهای روز گذشته مبنی بر یک روز آرام در نقاط مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان، امروز پنجشنبه خبرها حاکی است که درگیری ها بین دو طرف از سر گرفته شد.

بنا بر گزارش رسانه های مختلف از قبیل خبرگزاری فرانسه، مقام های دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان خبر دادند که امروز پنجشنبه درگیری های مرزی بین دو طرف از سر گرفته شد.

از سوی دیگر خبرگزاری آیسور ارمنستان به نقل از نماینده و عضو ارشد وزارت دفاع این کشور گزارش داد که درگیری های نظامی با جمهوری آذربایجان ادامه دارد.

به گفته آرتسرون هووهاسینیان، نیروهای مسلح ارمنستان بدون دادن تلفات دشمن را ساکت نموده اند.

وزارت دفاع ارمنستان روز گذشته اعلام نموده بود که طی این روز هیچ نقض آتش بس جدی در بخشی مرزی با جمهوری آذربایجان صورت نگرفته و تنها چند تیراندازی پراکنده از مواضع ارتش آذربایجان انجام شد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیز روز چهارشنبه نقض جدی آتش بس را گزارش ننموده بود. خبرگزاری آذری ترند اعلام نمود که تنها یکی از روستاهای مرزی آذربایجان روز چهارشنبه هدف آتش ارمنستان نهاده شد که کشته یا مجروحی برجای نگذاشت.

نبرد ناگورنو-قره باغ پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی از سال 1988 شروع شد. قره باغ، منطقه ای در همسایگی ایران در ناحیه شمالی واقع شده و ریشه اختلاف این دو کشور بر سر مسئله ارضی است و به عبارت دیگر جمهوری آذربایجان و ارمنستان هرکدام این منطقه را جزئی از خاک خود می دانند. نبرد در این منطقه تا به امروز صدها کشته و مجروح بر جا گذاشته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4033

به "درگیری مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان از سرگرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان از سرگرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید