درمان نوین سرطان با ژل اتانول

به گزارش مجله هاستفا، گروهی از پژوهشگران دانشگاه دوک (Duke University) درکارولینای شمالی آمریکا، نوعی تازه از محلول اتانول ساخته اند که برای از بین بردن تومور های سرطانی موثر است و می توان آن را مستقیم به تومورهای سرطانی مختلف تزریق کرد. این روش نوین درمان، افزون بر ایمن بودن، ارزان نیز هست.

درمان نوین سرطان با ژل اتانول

در روش درمان با این ماده که تخریب اتانولی نامیده می گردد، اتانول مستقیم به تومور تزریق می گردد.

هم اکنون از این روش برای درمان سرطان های کبد و تیروئید استفاده می گردد. البته این روش بسیار محدود است؛ زیرا اتانول به میزان زیاد به بافت های اطراف آن صدمه می زند. به عبارت دیگر اتانول فقط برای تومورهایی کارآمد است که دارای کپسول فیبری هستند.

برای هدفمند کردن این روش درمانی، پژوهشگران نوعی محلول ساخته اند که اتانول را با سلولزتیل ترکیب می نماید. این محلول نوین پس ازتزریق به تومور، به ژل تبدیل می گردد و در محل تزریق باقی می ماند.

در موش هایی که با این ژل درمان شدند، نشانه های تومور به طور کامل از بین رفت. البته این درمان در مراحل اولیه است؛ اما در صورت کارآمدی می توان از آن برای درمان بعضی دیگر از انواع سرطان ها؛ مانند سرطان سینه، رحم و پانکراس نیز استفاده کرد./

منبع: ایران اکونومیست + Scientific Reports

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: پیام دلتا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2409

به "درمان نوین سرطان با ژل اتانول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان نوین سرطان با ژل اتانول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید