دبیرخانه شهر جهانی سفال فعال شد

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران/همدان برای جهانی ماندن، لالجین صاحب دبیرخانه شد.

دبیرخانه شهر جهانی سفال فعال شد

جهت دریافت خدمات طراحی داخلی ویلاهای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران، دستور تشکیل این دبیرخانه و طرح موارد و مسائل پیش روی برای جهانی ماندن لالجین در جلسه آنالیز برنامه های شهر جهانی سفال که در بخشداری لالجین با حضور مسئولان محلی و استانی برگزار گردید مطرح شد.

مسئولان شهری و استانی بر این باورند که لالجین برای جهانی ماندن نیازمند دستیابی به یک ضروریاتی است که تأمین نبودن منابع اقتصادی این مهم را سخت نموده است. بر اساس شواهد موجود و اسناد در دسترس به محض جهانی شدن لالجین سه شاخص کلی شهر جهانی در برنامه سازمان ها مشخص شده است.

در اولویت این برنامه ها، دستیابی به حوزه زیرساخت برای حل مسائل سوخت، مکانی برای مسافران، آنتن دهی شبکه های تلفن همراه و مبلمان شهری در دستور کار است. شاخص دیگر برای این مهم آموزش ترویج در حوزه صنایع دستی و همچنین تبلیغ شهر جهانی لالجین در عرصه بین المللی است که در حال حاضر با ساخت فیلم مستند قدم های ابتدایی برداشته شده است.

در نشست یاد شده علاوه بر پیگیری موارد مختلف در راستای جهانی ماندن لالجین مسائل متعدد هم مورد پیگیری نهاده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در این نشست گفت: در کنار پیگیری و به سر انجام رسیدن تشکیل دبیرخانه، طراحی لوگو و وب سایت لالجین در مراحل پایانی است و به عنوان برند شهرجهانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا بتوانیم لالجین را در عرصه بین المللی به همگان بشناسانیم.

علی مالمیر گفت: شناسنامه دار کردن محصولات سفالی در اولویت کاری قرار گرفته است که با همکاری اتحادیه و انجمن سفال امیدواریم این را با پایان برسانیم که این مورد یکی از آیتم های شهر جهانی ماندن است.

مالمیر مطرح کرد: لالجین برند جهانی شده است و این اصلی ترین هدف شهر جهانی است که در عرصه بین المللی شناخته گردد تا بتوان به واسطه آن امکان تبادل تجربیات با شهرهای جهانی را ایجاد کرد و همچنین بزودی خواهرخواندگی با شهرهایی از چین و هند به انجام رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2529

به "دبیرخانه شهر جهانی سفال فعال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرخانه شهر جهانی سفال فعال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید