خبرنگاران گود مجموعه دریاچه خلیج فارس تهران پس از 7 سال پُر شد

به گزارش مجله هاستفا، تهران-خبرنگاران- گود رها شده و خطرناک محدوده شمال غربی مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس تهران، پس از هفت سال پُر و ایمن سازی شد.

خبرنگاران گود مجموعه دریاچه خلیج فارس تهران پس از 7 سال پُر شد

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی شهرداری تهران، مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران در این باره گفت: شهرداری در سال 1393 در قالب قرارداد مشارکتی زمینی به مساحت 589 متر مربع را به منظور ساخت رستوران به یک شرکت سرمایه گذاری بخش خصوصی واگذار می کند اما سرمایه گذار پس از گودبرداری، پیروز به اخذ پروانه ساخت و ساز نمی شود و از آن زمان این گود بلاتکیلف باقی مانده و ایمن سازی نشده بود.

فریدون رضوی کیا با بیان اینکه معابر و آلاچیق های کنار این گود، محل تردد و تجمع شهروندان و گردشگران شهری مراجعه کننده به دریاچه شهدای خلیج فارس بود و از لحاظ ایمنی برای شهروندان و سازه های اطراف پر خطر به شمار می رفت، افزود: در راستای اجرای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران با عنوان ارتقای ایمنی، تخریب و گودبرداری های پایتخت و تاکیدات شهردار تهران، مذاکره با سرمایه گذار مربوطه به منظور ایمن سازی گود یاد شده و همچنین حل و فصل اختلافات قراردادی در دستور کار معاونت فنی و نگهداشت و مدیریت حقوقی و قراردادها شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران قرار گرفت.

وی توضیح داد: با برگزاری چندین جلسه با شرکت سرمایه گذار، قرارداد فی مابین با توافق 2طرف اقاله و پایان پیدا کرد و از اسفند ماه سال گذشته، ایمن سازی گود با حضور کارشناسان متخصص مدیریت فنی و مهندسی شرکت آغاز و در نهایت گود رها شده با رعایت اصول فنی و با استفاده از خاک مناسب و کوبش استاندارد پُر شد.

این مقام شهری درباره برنامه ریزی برای استفاده مناسب از فضای به دست آمده نیز گفت: این محدوده در برنامه جامع کنترل و هدایت توسعه پهنه ساحلی دریاچه شهدای خلیج فارس به صورت فضای سبز در نظر گرفته شده است و البته با توجه به مساحت موجود این امکان وجود دارد که از این فضا برای گسترش فضای بازی نیز (gamification) استفاده کرد.

به گزارش خبرنگاران، شهردار تهران چندی پیش گفت: تا کنون 249 گود رهاشده در سطح شهر تهران شناسایی کرده ایم که 30 گود بسیار پرخطر ارزیابی شده و تمام یا بخشی از 12 گود توسط مناطق پرشده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: ایرنا
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7489

به "خبرنگاران گود مجموعه دریاچه خلیج فارس تهران پس از 7 سال پُر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گود مجموعه دریاچه خلیج فارس تهران پس از 7 سال پُر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید