خبرنگاران پنج هزار تاکسی برای سرویس دانش آموزان بندرعباس نیاز است

به گزارش مجله هاستفا، بندرعباس- خبرنگاران- رییس سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس گفت: حدود پنج هزار دستگاه تاکسی سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید برای رفت و آمد دانش آموزان این شهر نیاز است، درحالی که هم اکنون 734 دستگاه خودرو در این زمینه فعال است.

خبرنگاران پنج هزار تاکسی برای سرویس دانش آموزان بندرعباس نیاز است

حسین اخلاقی روز چهارشنبه با اعلام این خبر به رسانه ها افزود: شهر بندرعباس نیازمند سرویس مدارس برای 20 هزار دانش آموز است که اگر به طور متوسط در هر ماشین چهار دانش آموز حضور داشته باشد باید پنج هزار تاکسی داشته باشیم.

وی بیان داشت: برای سال تحصیلی 1399-1400نرخ تاکسی سرویس مدارس درشهر بندرعباس 35 درصد افزایش یافته که این نرخ افزایشی به تصویب شورای شهر و تایید فرمانداری هم رسیده است.

رییس سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس اظهارداشت: در سال تحصیلی 98-99 نیز نرخ سرویس مدارس افزایش 15 درصدی داشت؛ این درحالی بود که چهار سال قبل آن (یعنی از سال 94 تا 97) هیچ گونه افزایش نرخی در این زمینه صورت نگرفته است.

اخلاقی ادامه داد: نرخ سرویس مدارس برای سال تحصیلی جدید در صفر تا سه کیلومتر 400 هزار ریال، سه تا 6 کیلومتر 480 هزار ریال، 6 تا 9 کیلومتر560 هزار ریال، 9تا 12 کیلومتر 640 هزار ریال و 12 تا 15 کیلومتر 720 هزار ریال نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

وی گفت: در آبان ماه سال گذشته به علت افزایش نرخ سوخت، بسیاری از رانندگان اعلام کردند که بدون افزایش نرخ کرایه قادر به ادامه فعالیت نبوده و ناچار به لغو قرارداد هستند که در بسیاری از موارد به دلیل تصویب نشدن افزایش نرخ این اتفاق صورت گرفت.

این مسوول ادامه داد: سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس هیچ دخل و تصرفی درقراردادهای سرویس مدارس ندارد و مبلغ قراردادهای منعقدشده بین شرکت ها و خانواده مشخص می شود که پنج درصد سهم پیمانکار، 2 و نیم درصد سهم کارگروه مدرسه و 85 درصد سهم راننده و 7.8 دهم درصد هزینه بیمه قرارداد است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4547

به "خبرنگاران پنج هزار تاکسی برای سرویس دانش آموزان بندرعباس نیاز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پنج هزار تاکسی برای سرویس دانش آموزان بندرعباس نیاز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید