خبرنگاران ایران اتهام دخالت در حملات عراق را رد کرد

به گزارش مجله هاستفا، نیویورک- خبرنگاران- نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با رد هرگونه دخالت ایران در حملات اخیر به پایگاه های آمریکایی در عراق، حمله هوایی آمریکا به نیروهای عراقی را نقض حقوق بین الملل دانست.

خبرنگاران ایران اتهام دخالت در حملات عراق را رد کرد

به گزارش خبرنگاران، مجید تخت روانچی در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت، به ادعای نمایندگی آمریکا که حمله به پایگاه های این کشور در عراق را به نیروهای مورد حمایت ایران منصوب نموده بود، این پاسخ را عنوان کرد.

وی اضافه نمود: نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد کوشش نموده است، جمهوری اسلامی ایران را به حمایت از به اصطلاح گروه های شبه نظامی غیر دولتی در عراق متهم کند، که به این وسیله همچون گذشته، قاطعانه رد می گردد.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران، به طور مستقیم یا غیرمستقیم، در هیچ حمله مسلحانه توسط هرد نهاد یا فردی علیه ایالات متحده در عراق دخالت نداشته است. به این ترتیب، هرگونه ادعا مبنی بر مشارکت صریح یا ضمنی ایران در حمله به نیروهای آمریکایی در عراق را رد می کنیم. چنین انتسابی کاملاً بی پایه و اساس، فاقد اعتبار قانونی و باطل است.

تخت روانچی اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران حمله نظامی غیرقانونی نیروهای ایالات متحده علیه نیروهای عراقی در مرز سوریه و عراق در 25 فوریه 2021 را محکوم می نماید.

وی اعلام نمود: چنین اقدامات خطرناک که به طور کاملا اشتباه بر اساس تفسیر خودخوانده ماده 51 منشور سازمان ملل توجیه می گردد، نقض حاکمیت کشورهای منطقه و نماد آشکاری از نقض فاحش حقوق بین الملل و منشور ملل متحد است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد اظهار کرد: این مساله، اوضاع متشنج در منطقه را تشدید می نماید و در عمل، فقط در خدمت منافع سوء گروه های تروریستی دراین کشورها است که باید متوقف گردد.

روانچی خواهان ثبت این نامه به عنوان سند شورای امنیت سازمان ملل متحد شده است.

@akhbaarejahan

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7166

به "خبرنگاران ایران اتهام دخالت در حملات عراق را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایران اتهام دخالت در حملات عراق را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید