حکم قابل تامل مدیرعامل استقلال برای یکی از مشاورانش

به گزارش مجله هاستفا، در باشگاه استقلال فردی به عنوان مشاور مدیرعامل حکم گرفته که توضیح وظایف او ظاهراً بالاتر از وظایف معاونان باشگاه است.

حکم قابل تامل مدیرعامل استقلال برای یکی از مشاورانش

به گزارش گروه ورزشی مجله هاستفا، احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال کوشش زیادی نموده که آرامش را به باشگاه بازگرداند و شاید در این راه به نتایجی رسیده باشد، اما بعضی اقدامات او قابل تأمل است. او برای شخصی به نام مهدی روحی، در تاریخ 99/01/16 حکم معاونت فرهنگی و ارتباطات باشگاه را زد، اما حکم این فرد منتشر نشد و در نهایت نیز با او قطع همکاری شد. روحی نیز در مصاحبه با تسنیم مدعی شد که سعادتمند به او گفته که وزیر ورزش و جوانان با حضورش در استقلال مخالفت نموده است.

انتصاب های سعادتمند برای پست های مختلف باشگاه استقلال، با انتقاد های زیادی روبه رو شده است، به طوری که بعضی ها باشگاه استقلال را باشگاه معمولی ها خطاب کردند. در این بین، مدیرعامل استقلال به شخصی حکم مشاور داده که توضیح وظایف او در نوع خودش جالب است. این شخص، رضا شعبانی نام دارد که به عنوان مشاور اجرایی، برنامه ریزی و رئیس حوزه مدیرعامل منصوب شده است. در وظایف مشاور مدیرعامل 11 بند اعلام شده که با نگاهی به آن این گونه نتیجه گیری می گردد که فرد مذکور مقامی بالاتر از معاونان و حتی اعضای هیئت مدیره باشگاه دارد.

در بعضی از وظایف محول شده مدیرعامل استقلال به مشاور خود آمده است:

- نظارت و پیگیری کلیه امور مربوط به معاونین، مشاورین، مدیران و امور ارجاعی مربوطه تا حصول نتیجه

- نظارت جدی و مؤثر بر نگهداری اماکن تحت نظر باشگاه شامل کمپ استقلال، چمن مجموعه انقلاب و ...

- پیگیری و نظارت در حسن اجرای مصوبات هیئت مدیره و پیگیری و تنظیمات دستور جلسات

- نظارت عالیه بر تنظیم و اجرای مفاد قرارداد های شرکت ها و اسپانسر ها

- دبیر شورای معاونان

- آنالیز، نظارت و ارزشیابی شش ماهه و یکساله واحد ها و معاونت ها

این ها بخشی از وظایف فردی است که مشاور مدیرعامل استقلال است. کاری به شخص مدنظر نداریم و هر مدیرعاملی این اختیار را دارد که افراد مدنظر خودش را در پست های مختلف منصوب کند، اما در توضیح وظایفی که به مشاور مدیرعامل داده شده، چند نکته ابهام آمیز وجود دارد. نخست اینکه؛ از لحاظ تشکیلات و چارت باشگاه استقلال، چنین چیزی وجود ندارد که اختیارات مشاور بالاتر از معاونان باشد. فرد مذکور مشاور شرکت های پسماند شهرداری است و این سؤال مطرح می گردد که آیا شناختی از باشگاه استقلال و تشکیلات آن دارد یا نه و می تواند از پس همه این وظایف برآید؟

دومین مسئله این است که چرا هیئت مدیره باشگاه استقلال به انتصاب های مدیرعامل ورود نمی کند. اگر بحث این است که مدیرعامل اختیار تام دارد که افراد را انتخاب کند، پس باید به نقش مجمع باشگاه استقلال اشاره نمود که طبق اساسنامه، می تواند نظر بدهد. وزیر ورزش و جوانان، وزیر دادگستری و وزیر اقتصاد و دارایی مجمع باشگاه استقلال را تشکیل می دهند.

سومین مسئله این است که آیا مدیرعامل استقلال که مدعی شده چارت باشگاه را بر اساس مطالعه روی باشگاه های بارسلونا و رئال مادرید تشکیل داده، از چارت باشگاه شناخت پیدا نموده است؟ آیا بهتر نیست وزیر ورزش که بالاترین رکن مجمع است، به این گونه مسائل ورود یا حداقل آنالیز کند که به افراد چه مسئولیت هایی داده می گردد و وظایف محوله با مسئولیت های آن ها همخوانی دارد یا خیر؟ وزیر ورزش طبق اساسنامه باشگاه، این اختیارات را دارد که احکام را وتو کند. وزیر اقتصاد نیز رئیس مجمع باشگاه استقلال است و باید آنالیز کند که در جریان عزل و نصب ها و وطایفی که فراتر از اختیارات به یک فرد در باشگاه استقلال داده می گردد، چه می گذرد. رئیس مجمع وظیفه دارد که در انتصاب های باشگاه استقلال ورود کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 16 شهریور 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4551

به "حکم قابل تامل مدیرعامل استقلال برای یکی از مشاورانش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم قابل تامل مدیرعامل استقلال برای یکی از مشاورانش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید