حریری به قدرت بازمی شود؟

به گزارش مجله هاستفا، فارس نوشت: سعد الحریری نخست وزیر اسبق لبنان در گفت وگو با شبکه ام تی وی آمادگی خود را برای به عهده دریافت سِمت نخست وزیری اعلام نمود.

حریری به قدرت بازمی شود؟

به گزارش روزنامه لندنی العربی الجدید، نخست وزیر اسبق لبنان در این خصوص گفت: نگران جنگ داخلی، حمل سلاح و رزمایش های نظامی هستم که در خیابان شاهد آن هستیم.. یعنی فروپاشی کشور.

الحریری در ادامه گفت: لبنان برای خارج شدن از بحران راهی جز [ایجاد یک] برنامه با صندوق بین المللی پول ندارد.

الحریری ادامه داد: اگر بخواهیم مشکل را حل کنیم باید به اساس بازگردیم که همان چگونگی وارد کردن دلار به کشور است. این مسئله بدون کسب برنامه از صندوق بین المللی پول صورت نمی گیرد.

طبق گزارش العربی الجدید، الحریری گفته است، اگر بسیار از سیاستمدارن لبنانی بر سر معامله با صندوق بین الملی پول توافق داشته باشند، آماده بازگشت به سِمت نخست وزیری است.

سعد الحریری اضافه کرد که این هفته برای پی بردن به میزان پایبندی گروه های سیاسی به برگه صندوق بین المللی و اصلاحات تماس هایی برقرار خواهم کرد.

او در ادامه گفت که اگر سیاستمداران موافقت نمایند، سعد الحریری تنها درِ امید برای نجات لبنان را نخواهد بست.

الحریری هچنین گفت: باید صریح باشیم.. ابتکار فرانسه تنها راه و سریع ترین راه برای بازسازی بیروت است. برای من بازسازی بیروت بدیهی است؛ اما باید برای شروع بازسازی یک جو کلی حاکم گردد.

نخست وزیر اسبق لبنان در ادامه خطاب به سیاستمدارن گفت: اگر واقعا.. واقعا.. واقعا خواستار توقف فروپاشی [کشور] و بازسازی بیروت هستید. افتخار بدهید ابتکار [فرانسه] را اجرا کنید. او همچنین به سیاستمداران لبنان هفتاد و دو ساعت زمان برای فکر کردن در این خصوص داد.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه که پس از انفجار مهیب بیروت دو بار به لبنان سفر نموده بود، سیاستمداران و دولتمردان لبنانی برای تشکیل دولت جدید تحت فشار قرار داد، او پس از از انصراف مصطفی ادیب مأمور تشکیل کابینه پیشین، دوباره یک فرصت 15 روزه به لبنانی ها داد تا بر سر تشکیل دولت جدید به توافق برسند.

کشور لبنان در تاریخ چهارم اوت (14 مرداد) در بندرگاه بیروت شاهد انفجاری مهیب بود؛ انفجاری که بیش از 190 کشته و 6500 مجروح به دنبال داشت. به دنبال این انفجار و تشدید بحران سیاسی در این کشور حسان دیاب نخست وزیر پیشین استعفا کرد و مصطفی ادیب با رأی مجلس لبنان به عنوان مأمور تشکیل کابینه در این کشور انتخاب شده بود که پس از گذشت چند هفته او نیز انصراف خود را بیان کرد.

311311

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5337

به "حریری به قدرت بازمی شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریری به قدرت بازمی شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید