حذف سهمیه بندی تامین مواد اولیه صنایع پتروشیمی و فولاد

به گزارش مجله هاستفا، به گزارش خبرنگاران، رضا فاطمی امین در ادامه بازدید از واحد های صنعتی استان که به همراه رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت استان فارس صورت گرفت در جلسه شورای اداری شهرستان سروستان حضور یافت.

حذف سهمیه بندی تامین مواد اولیه صنایع پتروشیمی و فولاد

وزیر صنعت معدن و تجارت در ابتدا با اشاره به اینکه جهت تامین مواد اولیه پتروشیمی و فولاد در چندماه آینده دیگر شاهد سهمیه بندی نخواهیم بود اضافه کرد: سازوکارهای لازم جهت این امر در دست بررسی است.

وزیر صمت با بیان اینکه با مسائل تولیدکنندگان و فعالان بخش صنعت و تجارت آشنایی کافی دارد و آگاهی دارد که تورم کالاهای صنعتی باعث مشکل در تامین منابع مالی می شود، شرح داد: به همین علت و جهت تامین منابع مالی و جلوگیری از انحراف و اتلاف منابع برنامه هایی در دستور کار خواهیم داشت که احتمالا از سال آینده عملیاتی می شود.

وی در پاسخ به گلایه فعالان بخش صنعتی از نبود ساز و کاری برای ایجاد ارزش اضافه کرده در صنایع هم گفت: معافیتی که بر مالیات صادرکنندگان وضع شده در کنار مزایایی که دارد شرایطی را فراهم کرده که صادرکننده به خام فروشی تشویق می شود و این امر اشتباه است و باید این فرایند در عین حمایت از صادرکنندگان اصلاح شود.

وزیر صمت در مورد مسائل شهرک صنعتی سروستان هم گفت: مسایل تولیدکنندگان مسائل ما است و کنندگان ما در استان تلاش می کنند که جوابگوی مسائل تولیدکنندگان و صنایع این شهرستان باشند.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار حوزه صنایع و معادن را در صفحه صنعت و معدن خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 8940

به "حذف سهمیه بندی تامین مواد اولیه صنایع پتروشیمی و فولاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف سهمیه بندی تامین مواد اولیه صنایع پتروشیمی و فولاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید