جلوگیری از واردات حبوبات قیمت ها را تا 80 درصد افزایش داده است

به گزارش مجله هاستفا، سید مصطفی به حق در گفت وگو با خبرنگاران گفت: تا سال گذشته واردات حبوبات از دیگر کشورها آزاد بود و به همین دلیل هم فراوانی حبوبات در سطح بازار و تعادل در قیمت ها را شاهد بودیم.

جلوگیری از واردات حبوبات قیمت ها را تا 80 درصد افزایش داده است

وی بیان داشت: امروز اگر شاهد افزایش قیمت نخود و لوبیا چیتی هستیم به خاطر این است که هم کشت آن در داخل زیاد نبود و هم واردات آن منع شده است.

رئیس اتحادیه خوار و بار اصفهان شرح داد: نخود را از هندوستان و ترکیه وارد می کردیم که پس از منع واردات حبوبات، نخود از کرمانشاه می آوریم و چون باید نخود کرمانشاه در سطح کشور توزیع شود بنابراین واردات آن به اصفهان کم و در نتیجه با قیمت بالا به دست مشتری می رسد.

وی با بیان اینکه لوبیا چیتی نیز از سمت الیگودرز و دهاقان شهرضا به اصفهان وارد می شود، ادامه داد: این میزان واردات لوبیا چیتی کفاف نیاز مردم اصفهان را نمی دهد.

به حق با اعلام اینکه وقتی قیمت حبوبات بالا برود به طور قطع تقاضا کاهش می یابد، اضافه نمود: امروز میزان حبوبات به اندازه تقاضای مردم اصفهان موجود است.

رئیس اتحادیه خوار و بار اصفهان شرح داد: در اصفهان به دلیل بحران آب هیچ یک از حبوبات کشت نمی شود و طی این سالها حبوبات یا از دیگر استان ها یا از خارج وارد شده است.

وی با بیان اینکه اگر چه واردات حبوبات منع شده اما واردات برنج همچنان ادامه دارد، ادامه داد: در عدس هیچ افزایش قیمتی نداشتیم به دلیل اینکه واردات عدس در سال گذشته بسیار فراوان و از کانادا بود، نیاز امسال را نیز پاسخگو است.

به حق با اشاره به اینکه ماش زیاد خریدار ندارد و بخاطر همین قیمت آن بالا نیست، ادامه داد: ماش تنها در دو یا سه استان از جمله خرم آباد و کازرون شیراز کشت می شود.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 755

به "جلوگیری از واردات حبوبات قیمت ها را تا 80 درصد افزایش داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از واردات حبوبات قیمت ها را تا 80 درصد افزایش داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید