جلسه شورای عالی مسکن فردا با حضور رئیس جمهور برگزار می گردد

به گزارش مجله هاستفا، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تشکیل جلسه شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور در روز چهارشنبه 14 مهرماه اطلاع داد.

جلسه شورای عالی مسکن فردا با حضور رئیس جمهور برگزار می گردد

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی خبرنگاران، اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فردا چهارشنبه، شورای عالی مسکن برای نخستین بار با حضور رئیس جمهور تشکیل جلسه می دهد، گفت: در قانون جهش فراوری مسکن موضوع صنعتی سازی ساختمان و حتی رعایت موازین معماری ایرانی-اسلامی پیش بینی شده است. وزارت راه و شهرسازی باید ریسک پذیری خود را بالا ببرد و حداقل در بخشی از یک میلیون واحدی که باید بسازد، به روش صنعتی سازی پیش برود.

وی با تاکید بر توسعه صنعتی سازی ساختمان اظهار کرد: به دلیل تقاضای کمی که برای این نوع فراوری مسکن وجود دارد، متاسفانه صنعت خاص، خوب و مورد اطمینان مذکور نتوانسته خود را در حوزه مسکن نشان دهد.

شاکری یادآور شد که وزارت راه و شهرسازی به اسم متولی ساخت مسکن، قابلیت اختصاص بخشی از فراوری مسکن را به صنعتی سازی دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد: امکانات داخلی، تامین اقتصادی و بقیه الزامات فراوری در قانون جهش فراوری مسکن دیده شده و به وزارت راه و شهرسازی آمادگی عمل به این قانون را می دهد تا مانند دوره های قبل فاصله عرضه و تقاضای مسکن زیاد نشود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 8918

به "جلسه شورای عالی مسکن فردا با حضور رئیس جمهور برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه شورای عالی مسکن فردا با حضور رئیس جمهور برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید