توضیحات 60 صفحه ای فیفا برای پرونده جنجالی فوتبال ایران

به گزارش خبرنگاران، رضا شکاری مهاجم جوان ذوب آهن اواخر سال 95 و اوایل سال 96 بود که کوشش زیادی برای جدایی از این تیم و پیوستن به تیم روستوف روسیه انجام داد. این بازیکن انتها با فسخ یکطرفه قراردادش ابتدا به روستوف و سپس به روبین کازان روسیه پیوست.

توضیحات 60 صفحه ای فیفا برای پرونده جنجالی فوتبال ایران

این اقدام شکاری واکنش باشگاه ذوب آهن را در پی داشت و سعید آذری مدیرعامل وقت ذوبی ها پرونده ای را علیه این بازیکن در فیفا باز کرد.

به موازات شکایت ذوب آهن، شکاری که فصل گذشته عمدتا روی نیمکت تیم روبین و سکوهای استادیوم قرار داشت، تصمیم به جدایی از این تیم گرفت. وی ابتدا قصد داشت به پرسپولیس برود ولی هشدارهای سعید آذری به مسئولان پرسپولیس مبنی بر جریمه و محرومیت شکاری و تبعاتش برای این باشگاه، سرخپوشان را از جذب وی منصرف کرد.

این مهاجم تیم فوتبال امید ایران سپس با باشگاه تراکتور وارد مذاکره و این فصل راهی تیم تراکتور شد. هرچند که آذری هشدارهایی را هم به باشگاه تراکتور به خاطر تبعات این خرید جنجالی شان داد اما هر دو طرف قرارداد خود را نهایی نموده بودند.

از سوی دیگر سعید آذری هم هفته ابتدایی لیگ برتر از باشگاه ذوب آهن کنار گذاشته شد و در حال حاضر به عنوان مدیرعامل جدید فولاد خوزستان فعالیت می نماید، اما وی همچنان پیگیر این پرونده است تا به گفته خودش ذوب آهن اولین باشگاه ایرانی باشد که در یک پرونده مطروحه در فیفا پیروز می گردد. هدف آذری محکوم کردن باشگاه های روستوف و روبین کازان و دریافت حق فسخ قرارداد شکاری است و به نظر می رسد به این هدف نزدیک شده است.

بعد از گذشت نزدیک به دو سال از به جریان افتادن پرونده، مراحل رسیدگی به شکایت ذوب آهن روزهای نهایی خود را طی می نماید.

طبق اعلام وکیل باشگاه ذوب آهن، فیفا در ارتباط با این پرونده 60 صفحه توضیحات ارائه نموده و از رضا شکاری و باشگاه روبین کازان درخواست نموده است تا 4 اکتبر (12 مهرماه) مستندات و دفاعیات خود را ارسال نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 8 آبان 1398 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 383

به "توضیحات 60 صفحه ای فیفا برای پرونده جنجالی فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات 60 صفحه ای فیفا برای پرونده جنجالی فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید