بیماری خطرناک در بچه ها که راه رفتن روی انگشتان پا نشانه آن است!

به گزارش مجله هاستفا، راه رفتن بچه ها روی انگشتان پا در طولانی مدت ممکن است نشان دهنده ابتلا به یک بیماری خطرناک باشد.

بیماری خطرناک در بچه ها که راه رفتن روی انگشتان پا نشانه آن است!

به گزارش خبرنگار به نقل از مصری الیوم، پزشکان معتقدند که راه رفتن کودک روی انگشتان پا در سنین 12 تا 15 ماهگی خطرناک نیست، زیرا بچه ها در این مراحل تجربه جدیدی را کسب می نمایند و نحوه راه رفتن را آزمایش می نمایند، اما اگر فرزند شما پس از رسیدن به سن پنج سالگی به همین روش ادامه دهد نگران نماینده است. از این رو، در این گزارش، دلایل تداوم این سبک از راه رفتن در کودک شما پس از 5 سالگی را آنالیز شده است.

سفتی تاندون مچ پا

اگر کودک شما بعد از دو سالگی به راه رفتن بر روی انگشتان پا ادامه می دهد، از نظر سفتی مچ پا، مشکل در هماهنگی و تعادل یا گرفتگی عضلات او را آنالیز و به پزشک مراجعه کنید.

دیستروفی عضلانی

اگر کودک به طور عادی راه می رود، و به طور ناگهانی تغییر سبک داده و روی انگشتان پا راه می رود، در این صورت کودک شما ممکن است دیستروفی عضلانی ارثی داشته باشد. در این حالت مشاهده می کنید که عضلات پا های کودک شما ضعیف و کوچک هستند.

مشکل نخاعی

راه رفتن کودک بر روی انگشتان پا می تواند به علت مشکل نخاع یعنی چسبندگی نخاع و اختلال در اعصاب باشد که منجر به اتصال نخاع به بافت اطراف ستون فقرات می گردد.

این مشکل دامنه حرکت ستون فقرات و نخاع را محدود نموده و باعث می گردد نخاع با رشد ستون فقرات، سفت گردد که در نهایت منجر به آسیب عصبی و راه رفتن فرزند شما روی انگشتان پا می گردد.

فلج مغزی

فلج مغزی با ایجاد بعضی دشواری ها در هماهنگی میان عضلات باعث می گردد کودک شما بر روی انگشتان پا راه برود.

فقط از روی عادت

ممکن است کودک شما فقط از روی عادت روی انگشتان پا راه برود، زیرا این نوع راه رفتن را دوست دارد. بعلاوه ممکن است این عادت در اثر تنش در عضلات ساق پا ایجاد گردد. این شرایط در بین 5 تا 12 درصد بچه ها سالم در سطح دنیا اتفاق می افتد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 شهریور 1400 بروزرسانی: 4 شهریور 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 8398

به "بیماری خطرناک در بچه ها که راه رفتن روی انگشتان پا نشانه آن است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری خطرناک در بچه ها که راه رفتن روی انگشتان پا نشانه آن است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید