بلایی که کرونا سر میلیاردر ها آورد

به گزارش مجله هاستفا، 0.3 درصد جمعیت میلیاردر های دنیا به دلیل کرونا دیگر میلیاردر نیستند.

بلایی که کرونا سر میلیاردر ها آورد

به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر، با شیوع کرونا در دنیا نه تنها ثروتمند شدن به یک امر دست نیافتنی تبدیل شده بلکه حتی میلیارد باقی ماندن نیز کار بسیار دشواری شده است. در مقایسه با دهه های قبل شرایط ثروتمندان چندان دلچسب نیست و مطالعات اجرا شده توسط موسسه؛ پیو سی؛ نشان می دهد دست کم 70 نفر که در سال 2009 و بعد آن دارای دو میلیارد دلار ثروت بوده اند، اکنون دیگر بین میلیاردر ها نیستند.

از زمان شیوع کرونا حدود 1.7 درصد جمعیت میلیاردر های دنیا با کاهش شدید ثروت خود روبرو شده اند و 0.3 درصد آن ها نیز دیگر بین میلیاردر ها قرار ندارند. از طرف دیگر سال جاری تنها 34 نفر برای اول وارد جمع میلیاردر های دنیا شده اند. به گفته این موسسه اصلی ترین استراتژی موفقیت آمیز افراد تازه ثروتمند شده، تنوع بخشی به سبد دارایی و اقتصادی خود بوده است.

جوزف استدلر- کارشناس ثروت دنیای در بانک یو بی اس گفت: تحلیل های ما نشان داده که تنوع بخشی به دارایی ها، یک کلید اصلی در محافظت از ثروت بوده است. پیشنهاد ما به سایر سرمایه گذاران این است که با تنوع بخشی به دارایی های خود، ریسک را به حداقل برسانند و به قول معروف، همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهند.

در شرایط کرونا، بازار مسکن به یک مقصد جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. حدود نیمی از میلیاردر های دنیا اکنون بین 21 تا 40 درصد کل سبد دارایی خود را به شکل مسکن یا اوراق اقتصادی مرتبط به مسکن (نظیر اوراق رهنی) تبدیل نموده اند.

تقاضای بالا برای خرید مسکن در بسیاری از کشور ها از جمله آمریکا، کانادا، انگلیس و هنگ کنگ باعث شده است تا رشد قیمت به بالاترین سطح خود در طول یک دهه اخیر برسد و بعضی از کارشناسان نسبت به شکل گیری حباب کاذب مسکن هشدار دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5448

به "بلایی که کرونا سر میلیاردر ها آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که کرونا سر میلیاردر ها آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید