بدترین محله های تورنتو برای سکونت مهاجران

به گزارش مجله هاستفا، تورنتو یکی از محبوب ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت و اقامت دائم است و باوجوداینکه در غرب کانادا موقعیت های کاری به مراتب بیشتری وجود دارد ولی هنوز این شهر اولین انتخاب افرادی است که قصد دارند به کانادا مهاجرت نمایند. بااین حال مهاجرت به تورنتو و سکونت در آن چندان ساده نیست و انتخاب محل اقامت باید با در نظر دریافت شرایط مختلفی مثل سبک زندگی، علاقه به اقامت در شهر یا حومه و ... انجام گردد. با خبرنگاران همراه باشید.

بدترین محله های تورنتو برای سکونت مهاجران

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان تورنتو هستید و میخواهید از زیباترین شهر کانادا دیدن کنید با ما همراه شوید.

محدوده شهری تورنتو بیش از 600 کیلومترمربع وسعت دارد. وسایل نقلیه عمومی در تمام محله های تورنتو کیفیت یکسانی ندارند و رفت وآمد با خودروی شخص برای همه میسر نیست. به همین دلیل مهم ترین عامل برای انتخاب محل سکونت در محدوده شهری تورنتو، فاصله خانه با محل کار است. ناحیه همیلتون تورنتو (Greater Hamilton Toronto) یکی از بزرگ ترین نواحی شهری در آمریکای شمالی است و بعد از کلان شهرهای نیویورک، لس آنجلس، شیکاگو و دالاس-فورت وورث بیشترین جمعیت را دارد. تورنتو دارای بیشترین تنوع قومی و ملیتی در تمام جهان است. 49 درصد از ساکنان تورنتو کانادایی اصیل نیستند و بیشتر شهفرایندان آن در این شهر متولد نشده اند. تورنتو از سال 1998 به شش بخش اصلی تقسیم شده است و در هرکدام از این بخش ها تعداد زیادی محله وجود دارد که تفاوت های چشمگیری در آن ها دیده می گردد؛ از جمله ساختار اجتماعی، معماری، امکانات مدرن، دسترسی به خدمات شهری (حمل ونقل، خدمات اجتماعی و ...)، بهداشت، شرایط مالی، تنوع قومی و ... با توجه به این مسئله، طبعا مهم ترین عامل در مهاجرت به تورنتو، انتخاب محل سکونت مناسب است ولی از آنجا که به تعداد مهاجران، جواب صحیح وجود دارد، بهتر است بدانیم که کدام یک از محله های تورنتو برای سکونت مناسب نیستند.

28 محله نامناسب برای سکونت مهاجران در تورنتو

تورنتو دارای 140 محله رسمی و ثبت شده و تعداد زیادی محله غیررسمی یا نیمه رسمی است که مطمئنا شرایط یکسانی ندارند. با توجه به آمار منابع معتبر در خصوص جرم و جنایت، قیمت مسکن، سبک زندگی ساکنان تورنتو، بدترین محلات این شهر عبارت اند از:

28. یانگ - اگلینتون (Yonge-Eglinton)

این محله که به اختصار یانگ اند اگ نامیده می گردد یکی از پرطرفدارترین محلات تورنتو محسوب می گردد که این مسئله آن را به محله ای بسیار گران قیمت تبدیل نموده است. علاوه بر این، شلوغ ترین ایستگاه مترو شهر نیز در یانگ اند اگ واقع شده که خروجی شمال غربی آن با نام Pee Stairs (پلکان ادرار) شناخته می گردد و شهرت ناخوشایندی برای رعایت نشدن بهداشت و ایجاد آلودگی و بوی بد دارد. ترمینال اتوبوس یانگ اند اگ نیز اوضاع بهتری از Pee Stairs ندارد. ممکن است وجود چنین شرایطی در سیستم حمل ونقل عمومی بهترین محله شهر عجیب باشد ولی این مسئله در تورنتو چندان غیرمعمول نیست.

27. بریدل پث- سانی بروک- یورک میلز (Bridle Path-Sunnybrook-York Mills)

این سه محله که از نظر تقسیمات شهری یک محله محسوب می شوند، جزو محلات گران قیمت تورنتو هستند. با وجود اینکه قیمت متوسط منزل در یورک میلز (ارزان ترین بخش محله) در بهار 2014، حدود 1.7 میلیون دلار برآورد شده ولی تنها امکانات مدرن این محله چند زمین گلف و بیمارستان مجهز هستند. به نظر می رسد که این محله فقط برای افراد سالخورده و ثروتمند مناسب است.

26. جانکشن (Junction)

در حال حاضر این محله کاملا به روز و مدرن است و تعداد زیادی رستوران لوکس، جشنواره های موسیقی و فروشگاه های مواد غذایی طبیعی درجه یک در آن دیده می گردد ولی حال و هوای محله قدیمی و کهنه است. فروشگاه های همه چیز یک دلار و شعبه های سوپرمارکت ارزان قیمت No Frills هنوز در گوشه و کنار آن به چشم می خورند و ثروتمندان پیروز به تغییر کامل فضای سنتی آن نشده اند. سال گذشته قیمت منزل در این محله کاهش پیدا کرد و موج نوگرایی آن متوقف شد. در واقع سروصدای زیاد سالن های موسیقی و قیمت های شناور منزل، مسائل اصلی این محله هستند.

25. وست هیل (West Hill)

با وجود اینکه وست هیل یکی از محلات شهری گران قیمت تورنتو محسوب می گردد ولی عملا در حومه شهر واقع شده است و کاملا دورافتاده است. با مبلغی که برای اقامت در وست هیل پرداخت می کنید، می توانید در محله های مرکزی مثل المز (Elms) سکونت کنید.

24. یونیورسیتی (University)

در سال 2011 محله اطراف دانشگاه تورنتو، یکی از ناامن ترین مناطق شهر بود و صندلی های دوم در تعرض جنسی، سوم در درگیری های مربوط به مواد مخدر، هفتم در سرقت از منازل و هشتم در حملات خشونت بار را به نام خود ثبت کرد. در سال 2013 یونیورسیتی در رده بندی بهترین محلات تورنتو، رتبه 97 (از 140) را به خود اختصاص داد. برای مهاجری که تازه به تورنتو وارده شده است این محله به دلیل بالا بودن هزینه مسکن و آمار جرم و جنایت، گزینه مناسبی برای سکونت محسوب نمی گردد.

23. بدفورد پارک- نورتاون (Bedford Park-Nortown)

این محله مرفه و تقریبا دورافتاده، در نظرسنجی بهترین محلات تورنتو که در سال 2013 توسط نشریه Toronto Life صورت گرفته، رتبه شانزدهم را از آن خود کرد. البته در سال 2011 بیشترین سرقت از منازل در این محله به وقوع پیوست که دلیل آن احتمالا شرایط مالی خوب ساکنان آن است. در سال 2014 قیمت متوسط منازل بدفورد پارک 2 میلیون دلار برآورد شده که برای محله ای در نزدیکی ایستگاه متروی شلوغ و پرازدحام لاورنس (Lawrence) مبلغ زیادی است. از طرف دیگر بین بخش سنتی و اصیل بدفورد پارک و بخش نورتاون نوعی تضاد فرهنگی عجیب وجود دارد و ساکنان بدفورد پارک، اهالی نورتاون را غریبه و غیرخودی می دانند.

22. لامبتون- بابی پوینت (Lambton-Baby Point)

لامبتون- بابی پوینت یکی از عجیب ترین محله های تورنتو به شمار می آید که یکی از دلایل آن تشکیل شدن از چند محله کوچک تر است. لامبتون در سال 2011 به عنوان کانون جنایت تورنتو معرفی گردید ولی با این وجود قیمت خانه در آن بیشتر از بابی پوینت است. از طرف دیگر بابی پوینت یکی از انحصاری ترین محله های شهر محسوب می گردد و غریبه ها فقط می توانند در اطراف آن سکونت نمایند. اگر کالای موردنظر شما در تنها سوپرمارکت این محله موجود نباشد، باید مسافت زیادی را تا نزدیک ترین فروشگاه رانندگی کنید. در لامبتون- بابی پوینت فقط دو مدرسه وجود دارد و اختلاف طبقاتی زیادی در گوشه و کنار محله دیده می گردد.

21. استون گیت- کوئینزوی (Stonegate-Queensway)

با وجود اینکه این محله در نظرسنجی سال 2013 Toronto Life صندلی 18 را کسب نموده، ولی از سال 2012 به صورت پراکنده مواردی نظیر تعرض به زنان سالخورده و یا سرقت لوازم همراه آن ها در استون گیت مشاهده شده است. به نظر می رسد که این محله چندان برای سکونت افراد کهن سال یا تنها مناسب نیست.

20. کلاب دیستریکت (Club District)

بنا به دلایل ناتعیین، محله های مرکز شهر تورنتو در حاشیه دریاچه انتاریو تراکم بیشتری دارند و ناحیه ای U شکل معروف به واترفرانت کامیونیتیز (Waterfront Communities) را تشکیل می دهند. کلاب دیستریکت یکی از این محلات است که تعداد زیادی کلوپ شبانه در آن وجود دارد و همین کلوپ ها باعث ایجاد ناامنی و گاهی اوقات حتی تیراندازی در محله می شوند. مشکل دیگر این محله گران بودن بیش از حد است. آپارتمان های کوچک و دلگیر (برخلاف بیشتر خانه های تورنتو) این محله با حداقل قیمت 500 هزار دلار به فروش می رسند.

19. روژ (Rouge)

روژ یک محله وسیع در شمال شرقی ناحیه اسکاربورو (Scarborough- غرب تورنتو) و دورافتاده ترین محله تورنتو نسبت به مرکز شهر است. این محله که حتی می توان آن را یک شهر بزرگ در حاشیه تورنتو محسوب کرد، در مکان 21 فهرست Toronto Life واقع شده است. دلیل کسب این رتبه را می توان نزدیک بودن محله روژ به باغ وحش مشهور تورنتو دانست. البته زندگی در مجاورت باغ وحش و تحمل بوی نه چندان خوشایند آن از نظر عده زیادی ضعف بزرگی محسوب می گردد.

18. نیو تورنتو (New Toronto)

این محله، ارزان ترین گزینه برای زندگی در نزدیکی ساحل است ولی امنیت آن در سطح پایینی واقع شده است و همین طور در صورت نداشتن خودروی شخصی، رفت وآمد از نیو تورنتو به مرکز شهر چندان آسان نیست. این محله در رتبه 91 فهرست Toronto Life واقع شده است و به دلیل نزدیکی به کالج Humber، سکونت در آن فقط برای دانشجوها مناسب است.

17. یورک یونیورسیتی هایتز (York University Heights)

مشکل اصلی سی یکمین محله در رده بندی Toronto Life، نرخ بالای جرم و جنایت است. علاوه بر این یورک یونیورسیتی هایتز عملا خارج از محدوده شهری تورنتو و در مجاورت حومه وان (Vaughan) واقع شده و سکونت در آن فقط برای دانشجوها و کارکنان دانشگاه یورک منطقی است؛ مانند بیشتر محلات حومه تورنتو، مالیات املاک در محله وان به مراتب کمتر از محدوده شهری است (حدود یک سوم) و سکونت در آن توجیه مالی بیشتری دارد.

16. یورک دیل-گلن پارک (Yorkdale-Glen Park)

این محله که در جنوب مرکز خرید بدنام یورک دیل واقع شده، رکوردهای ناخوشایندی دارد. در سال 2011 یورک دیل-گلن پارک بیشتر آمار سرقت خودرو، رتبه دوم سرقت اموال و رتبه پنجم جرائم کلان را به خود اختصاص داد. مرکز خرید یورکدیل گاه به گاه صحنه خشونت، تیراندازی و رویدادهای عجیب مثل مشاهده مردی چاقو به دست با ماسکی بر صورت در حال دویدن است که شهرت نامطلوبی برای یورک دیل-گلن در پی دارد. این محله صندلی 83 فهرست Toronto Life را به خود اختصاص داده است.

15. بی استریت کوریدور (Bay Street Corridor)

اگر امنیت مهم ترین عامل برای انتخاب محل سکونت باشد، قلب مرکز شهر از محله بلور (Bloor) تا ساحل دریاچه و از یونیورسیتی تا سانگ بدترین محل سکونت در تورنتو است. این محدوده که با نام بی استریت کوریدور شناخته می گردد، در سال 2011 رکورد بیشترین حمله و سرقت خشونت آمیز، سومین رتبه در تعرض جنسی و جرائم عمده و ششمین رتبه در جرائم مربوط به مواد مخدر را به نام خود ثبت کرد. البته این محله، پرجمعیت ترین نقطه تورنتو است و بیشترین بازدیدنماینده را دارد که شاید به همین دلیل محاسبه آمار جرم و جنایت در آن با کمی بزرگ نمایی و اغراق صورت گرفته است. به هر شکل اگر کوریدور این آمار را نداشت، محل بسیار مناسبی برای سکونت بود. قیمت آپارتمان ها در هشتاد و دومین محله فهرست Toronto Life بسیار بالا است و تنها دلیل برای سکونت در آن می تواند دسترسی راحت به مرکز شهر باشد. با زندگی در کوریدور به بیشتر شعبه های مرکزی شرکت های بزرگ و همین طور ایستگاه تمام خطوط متروی تورنتو دسترسی خواهید داشت و احتمالا می توانید پیاده به محل کار خود بروید.

14. چرچ- یانگ کوریدور (Church-Yonge Corridor)

محله چرچ- یانگ کوریدور در اطراف دانشگاه ریرسون (Ryerson) ساخته شده و به همین دلیل برای سکونت دانشجوها بسیار مناسب است. ولی این محله امنیت زیادی ندارد و قیمت خانه های آن نیز نسبتا زیاد است که این مسئله با توجه به فاصله کم آن با مرکز شهر کمی جای تعجب دارد. از طرف دیگر چرچ- یانگ کوریدور در مجاورت برخی از بدترین محله های بخش قدیمی تورنتو از جمله موس پارک (Moss Park)، ریجنت پارک (Regent Park) و سنت جیمز تاون (St. James Town) واقع شده است.

13. المز- اُلد رکسدیل (Elms-Old Rexdale)

این محله در سال 2011 شاهد بیشترین سرقت خودرو بود که این مسئله با توجه به سابقه طولانی فعالیت دارو دسته های مجرم در اُلد رکسدیل چندان تعجب برانگیز نیست. در کنار مسائل دیگر، عدم دسترسی مناسب به وسایل نقلیه عمومی، مدرسه و مرکز خرید، زندگی در اُلد رکسدیل را مشکل می نماید. هرچند این مسائل به همراه دورافتاده بودن باعث ارزان بودن املاک در این محله شده اند.

12. بلیک-جونز (Blake-Jones)

این محله در همه زمینه های جرم و جنایت در رده های 20 تا 50 واقع شده است و بافت شهری آن تقریبا قدیمی و فرسوده است. آمار بیکاری جوانان بلیک-جونز بیشتر از 33 درصد برآورد شده که این مسئله به ناامنی و هرج ومرج آن دامن میزند. جالب اینجاست که باوجود همه این مسائل، قیمت املاک این محله به شکل عجیبی گران است و برای خرید یک خانه متوسط در آن باید حدود 710 هزار دلار پرداخت کنید. بلیک جونز در رده بندی Toronto Life در صندلی 116 قرار گرفته است.

11. گلن فیلد- جین هایتز (Glenfield-Jane Heights)

جین هایتز نام رسمی دو منطقه بدنام جین و فینچ (Finch) است که زمانی ترسناک ترین محله ها در تمام تورنتو بودند. منازل این محله جزو ارزان ترین املاک تورنتو هستند و به صورت متوسط 310 هزار دلار قیمت گذاری می شوند. البته این محله بخشی از ناحیه خوش نام و رو به رشد الیا (Elia) است و به همین دلیل شرایط نامطلوب آن در حال تغییر هستند که شاید به همین دلیل Toronto Life آن را در رده 33 فهرست خود قرار داده است. گلن فیلد- جین هایتز تا سال 2002 به عنوان بدترین محله تورنتو شناخته می شد، چراکه 30 درصد از ساکنان آن حتی به ابتدایی ترین خدمات شهری دسترسی نداشتند. در حال حاضر ابن محله هنوز تحت تأثیر تاریخچه ناخوشایند خود است و فاصله بسیار زیادی با مرکز شهر دارد ولی دیگر بدترین محله تورنتو نیست.

10. مونت دنیس (Mount Dennis)

در نظرسنجی سال 2013 نشریه Toronto Life، مونت دنیس به دلیل کمبود مدرسه و فضای آموزشی، نبود موقعیت اشتغال، فاصله زیاد تا مراکز خرید و ارزان بودن املاک به عنوان بدترین محله تورنتو معرفی گردید. قیمت متوسط خانه های این محله کمتر از 375 هزار دلار برآورد شده است که البته این مسئله از دید عده ای نوعی مزیت محسوب می گردد. از نظر هزینه وسایل نقلیه عمومی، کرایه رفت وآمد به مونت دنیس عملا به اندازه محله های حومه شهر محاسبه می گردد.

9. اتوبی کوک وست مال (Etobicoke West Mall)

این محله که با نام ایتون ویل (Eatonville) نیز شناخته می گردد، بسیار دورافتاده است و یک بزرگراه پرسروصدا و شلوغ از وسط آن می گذرد. علاوه بر این هیچ نوع سرگرمی و امکانات تفریحی در آن موجود نیست مگر اینکه بتوانید با قدم زدن در بازار کلاوردیل (Cloverdale) خود را سرگرم کنید. از طرف دیگر، قیمت املاک این محله نیز اخیرا افزایش پیدا نموده است. Toronto Life در سال 2013 این محله را به خاطر کمبود فضای آموزشی، امکانات تفریحی، مراکز خرید، وسایل نقلیه عمومی و عدم ثبات قیمت املاک به عنوان دومین محله نامناسب تورنتو معرفی کرد.

8. بروک هیون- ایمزبوری (Brookhaven-Amesbury)

ایمزبوری در سال 2011 محله خطرناکی برای خانم ها بود و بیشترین تعرض های جنسی در آن صورت گرفت و همین طور صندلی هشتم در سرقت خودرو نیز به نام این محله ثبت شد. به دلیل کمبود فضای آموزشی، خانه سازی غیراستاندارد، نبود امکانات تفریحی و مجموعه ای از کمبودهای دیگر، Toronto Life در سال 2013 ایمزبوری را به عنوان هشتمین محله بد تورنتو معرفی کرد. فاصله زیاد این محله تا مرکز شهر نیز به انبوه مسائل آن می افزاید.

7. میپل لیف و راستیک (Maple Leaf and Rustic)

این دو محله که به دلایل مالی در مجاورت پارک داونز ویو (Downsview) تراکم بیشتری دارند، به عنوان ششمین و چهارمین محله های نامناسب تورنتو شناخته می شوند. هردو محله کمبود فضای آموزشی و امکانات تفریحی و همین طور فاصله بسیار زیادی با مرکز شهر دارند. اخیرا قیمت خانه های اطراف پارک داونز ویو کاهش پیدا نموده ولی تأثیر آن بر میپل لیف و راستیک هنوز تعیین نیست. هر دو محله مانند سایر محلات مجاور پارک، سال های متمادی صحنه فعالیت های مجرمانه بوده اند.

6. بیچ بورو - گرین بروک (Beechborough-Greenbrook)

بیچ بورو - گرین بروک که یکی از محلات بدنام شمال غربی تورنتو در حاشیه جاده بلک کریک (Black Creek Drive) است، در سال 2013 توسط Toronto Life به عنوان سومین محله نامطلوب تورنتو معرفی گردید و دلایل آن نیز نامناسب بودن محیط و کمبود امکانات تفریحی عنوان شد. ولی باوجوداینکه این مسائل هنوز به قوت خود باقی هستند، قیمت املاک در این محله رو به افزایش است و به نظر می رسد که استقبال شهفرایندان از سکونت در آن بیشتر شده است.

5. وستون (Weston)

در حال حاضر حتی ساکنان قدیمی وستون به دلیل عملیات بازسازی 24 ساعته ایستگاه شبکه حمل ونقل درون شهری GO، چندان دل خوشی از آن ندارند و بی صبرانه منتظر به اتمام رسیدن ساخت وساز هستند. گذشته از این مشکل موقتی، وستون محله ای بسیار شلوغ و پرسروصدا (حتی در هنگام شب) و کاملا دورافتاده است. در شرایط کنونی، قیمت املاک این محله کاهش یافته است و تعداد زیادی از ساکنان، منزل خود را به فروش گذاشته اند که احتمالا با اتمام عملیات ساختمانی این فرایند متوقف خواهد شد ولی تا آن موقع خرید خانه در این محله شاید ایده خوبی برای سرمایه گذاری باشد. گذشته از این وستون با مشکل مواد مخدر روبروست و علاوه بر این زباله های انباشته شده در حاشیه رودخانه هامبر (Humber)، باعث ایجاد بوی نامطبوعی در فصل تابستان می شوند.

4. موس پارک

موس پارک نیز یکی از محلات تورنتو است که در گذشته خطرناک شناخته می شد ولی بعد از نوسازی های اخیر، سکونت در آن و نواحی اطرافش بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. البته در حال حاضر ساختمان سازی گسترده، خود به یکی از مسائل موس پارک تبدیل شده است و این محله هنوز امنیت کامل ندارد. در حقیقت این محله در سال 2011 شاهد بیشترین جرائم مربوط به مواد مخدر بود و دومین رتبه در حملات خشونت بار را به نام خود ثبت کرد. علاوه بر این افراد بیخانمان زیادی در گوشه و کنار موس پارک مأوا گرفته اند. در سال 2013 Toronto Life موس پارک را به دلیل آمار بالای جرم، کمبود فضای آموزشی و محیط نامناسب در رتبه 96 رده بندی خود قرار داد.

3. فلمینگدون پارک (Flemingdon Park)

فلمینگدون پارک یک از بدنام ترین محلات تورنتو است و یکی از خشونت بارترین دبیرستان های شهر نیز در آن واقع شده است. در بهار 2014، متوسط قیمت مسکن در این محله 190 هزار دلار برآورد شد که کم بودن خانه های ویلایی و وفور آپارتمان های کوچک، این قیمت باورنکردنی را توجیه می نماید. فلمینگدون پارک صد و چهارمین محله در فهرست Toronto Life است که شاید مهم ترین دلایل این رتبه پایین، کمبود خانه ویلایی و نبود فرصت های شغلی باشند. این محله بسیار دورافتاده است و امکانات تفریحی آن محدود هستند.

2. سنت جیمز تاون شمالی (North St. James Town)

به دلایل ناتعیین، سنت جیمز تاون توسط شهرداری به دو محله کوچک تر سنت جیمز تاون شمالی و سنت جیمز تاون جنوبی یا کبج تاون (Cabbagetown) تقسیم شده و این تقسیم بندی عجیب رشد نیمه جنوبی محله را که زمانی فقیرترین محله تورنتو بود، افزایش داده است. درگذشته دور سنت جیمز تاون به روزترین محله تورنتو بود و مرکز تفریح و سرگرمی شهر محسوب می شد ولی مردم به تدریج علاقه خود را به آن از دست دادند و اکنون به محله ای پرازدحام و کثیف تبدیل شده است.

1. ریجنت پارک

Toronto Life در سال 2013 ریجنت پارک را یازدهمین محله ناخوشایند تورنتو معرفی کرد که این مسئله برای کسانی که با این محله آشنا هستند، تعجب آور نیست. ساختمان سازی ریجنت پارک یکی از بدنام ترین پروژه های شهرداری تورنتو است و منازل کنونی محله درواقع به منظور استفاده موقتی و یاری به افراد نیازمند برای گذر از شرایط بحرانی مالی ساخته شده اند. ولی اهداف پروژه عملی نشدند و ریجنت پارک به فقیرترین محله شهر تبدیل شد. البته طرح های برای بهسازی فضای محله و یا حداقل متناسب شدن آن با محله های مجاور در دست اجرا هستند. در ریجنت پارک تعداد کمی منزل اختصاصی وجود دارد و هیچ مدرسه یا موقعیت کاری در آن موجود نیست. منبع : IMMIgroup

منبع: کجارو
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2229

به "بدترین محله های تورنتو برای سکونت مهاجران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین محله های تورنتو برای سکونت مهاجران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید