ایرفرانس فعالیت های خود را از سر می گیرد

به گزارش مجله هاستفا، هولدینگ ایرفرانس-کی.ال.ام که برای از سرگیری فعالیت های متوقف شده خود در پی شیوع کووید-19، پیروز شد 7 میلیارد یورو از فرانسه و 2 تا 4 میلیارد یورو از هلند کمک های مالی دریافت کند اعلام کرده، با کاستن از نیروهایش آن هم به صورت داوطلبانه به چرخه فعالیت باز می گردد.

ایرفرانس فعالیت های خود را از سر می گیرد

بن اسمیت مدیر اجرایی گروه ایر فرانس-کی.ال .ام در گفت وگو با روزنامه مالی لزکو فرانسه اظهار کرد، یک برنامه خروج داوطلبانه را به عنوان بخشی از برنامه بازسازی این شرکت فرانسوی-هلندی که همانند دیگر بخش های این صنعت بر اثر بحران کووید-19 آسیبد دیده، آغاز خواهد کرد.

او که شرکتش پیشتر اعلام کرده بود قصد دارد تا سرانجام سال 2022 یک هزار و 500 فرصت شغلی خود را حذف کند، می گوید: برخی از کارمندان ایرفرانس در صورت امکان آماده خروج داوطلبانه هستند. بنابراین مرحله نخست، ارائه برنامه ها در این زمینه است.

این شرکت روز جمعه گفت، هفت میلیارد یورو کمک مالی از فرانسه دریافت کرده است، ضمن آنکه دولت هلند نیز در نظر دارد بین 2 تا 4 میلیارد یورو کمک های اضطراری ارائه کند.

محدودیت های اعمال شده به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا فعالیت بیشتر شرکت های هواپیمایی در جهان را مختل کرده است. هولدینگ ایرفرانس-کی.ال.ام به تازگی پیش بینی کرده بود بیش از 90 درصد پروازهای آنها در ماه های آینده کاهش می یابد.

شرکت های هواپیمایی ایر فرانس و کی ال ام پس از ادغام در سال 2004 گروه ایرفرانس-کی.ال.ام را تشکیل دادند.

طرح خروج داوطلبانه که منطبق بر قانون کار تنظیم شده به شرکت اجازه می دهد در زمانی که بدون هیچ گونه افزایش درآمدی با مشکل روبرو است در صورت تمایل به کاهش نیروی خود آن هم با توجیه مالی، این کار را عملی کند.

این طرح توسط یک شرکت هنگامی اجرا می شود که بخواهد بدون اینکه به دلایل مالی متوسل به اخراج نیروها شود، حقوق و دستمزد خود را کاهش دهد.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 تیر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3857

به "ایرفرانس فعالیت های خود را از سر می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرفرانس فعالیت های خود را از سر می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید