ایده جدید جگوار لندرور برای خودروهای آینده

به گزارش مجله هاستفا، گروه جگوار لندرور (JLR) با اتخاذ یک استراتژی جدید بر فاکتورهایی مثل آسایش کابین، ایمنی، بهداشت و بهره گیری از آخرین تکنولوژی ها تمرکز نموده است. در این راستا گروه خودروساز انگلستانی اخیرا با همکاری دانشگاه کمبریج یک نمایشگر لمسی پیشرفته ساخته است.

ایده جدید جگوار لندرور برای خودروهای آینده

نمایشگر پیشرفته JLR با هدف حفظ تمرکز راننده به جهت پیش رو و پیشگیری از گسترش باکتری ها و ویروس ها توسعه یافته است. آنچه که این نمایشگر را از دیگر نمونه های مشابه متمایز می نماید، عدم احتیاج به تماس است.

جگوار لندرور برای توصیف نمایشگر نوین خود از عبارت لمس پیش بینی شده استفاده می نماید. به لطف هوش مصنوعی و سنسورهای متعددی که در کابین نصب شده، نمایشگر مذکور نقطه ای را که راننده می خواهد لمس کند تشخیص می دهد. با این تکنولوژی راننده هنگام کار با سیستم اینفوتینمنت دیگر مجبور نخواهد بود که حتما نمایشگر حاضر در داشبورد را لمس کند، بلکه با نزدیک شدن انگشت وی به صفحه نمایش، فرمان ها دریافت خواهند شد.

آنطور که JLR اعلام نموده، تست های آزمایشگاهی و جاده ای نشان می دهند تکنولوژی لمس پیش بینی شده می تواند تعامل راننده با صفحه نمایش را تا 50 درصد کاهش دهد. همچنین به خاطر شرایط خاص جهان و حساسیتی هایی که به خاطر شیوع کووید-19 ایجاد شده، این تکنولوژی در پیشگیری از گسترش ویروس کرونا و بیماری های دیگر نقشی مثبت ایفا خواهد نمود.

همانطور که اشاره شد، تکنولوژی ابداعی جگوار لندرور شامل هوش مصنوعی و مجموعه ای از سنسورهای بینایی و رادیویی می گردد. این تکنولوژی با در نظر دریافت فاکتورهای مختلف به صورت لحظه ای قصد و تصمیم کاربر را پیش بینی می نماید.

لازم به ذکر است پیش از این JLR تکنولوژی ها و سیستم های نوآورانه دیگری را برای بهبود تجربه رانندگی یا ارتقای بهداشت و سلامت معرفی نموده است. استفاده از پرتوی فرابنفش برای مقابله با پاتوژن ها، سیستم تطبیق کابین با شرایط روحی راننده و جایگاه هایی که با فریب مغز از تحلیل رفتن عضلات پا جلوگیری می نمایند، بعضی از این موارد هستند.

با تماشای کلیپ زیر می توانید بهتر و بیشتر با نحوه عملکرد نمایشگر جدید جگوار لندرور آشنا شوید.

منبع : دیجیاتو

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: آی تابناک
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4723

به "ایده جدید جگوار لندرور برای خودروهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده جدید جگوار لندرور برای خودروهای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید