اگر گوشی تان با رجیستری قطع شده بخوانید

به گزارش مجله هاستفا، در صورتی که با وجود انجام فرآیندهای مربوط به رجیستری و یا ناآگاهی از این فرآیندها، پیامکی مبنی بر قطع سرویس در اپراتورهای همراه دریافت کرده یا ارتباط شما قطع شده است، مشکل خود را با سامانه همتا مطرح و موضوع را پیگیری کنید.

اگر گوشی تان با رجیستری قطع شده بخوانید

به گزارش ایسنا، با اجرای طرح رجیستری، در راستای حفظ حقوق مشترکان و جلوگیری از فروش گوشی های قاچاق به جای گوشی های قانونی، صرفا گوشی هایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده اند، فعال خواهند شد. بنابراین در صورتی که شناسه گوشی در سیستم اپراتوری ثبت نشده باشد، برای کاربر پیامکی ارسال می شود که تنها تا یک ماه دیگر از شبکه خدمات دریافت خواهد کرد و پس از آن از شبکه سرویس نخواهند گرفت.

گوشی هایی که پیش از اجرایی شدن طرح رجیستری در شبکه های اپراتوری فعال بودند، نیازی به رجیستری ندارند اما گوشی هایی که اکنون توسط کاربران خریداری می شوند، باید همان زمان و هنگام فروش، فرآیند ثبت برایشان انجام شود. از طرفی برخی از گوشی ها هستند که توسط مسافرانی که به ایران می آیند، وارد کشور شده است. این گوشی ها در صورتی که بخواهند کمتر از یک ماه در ایران بمانند، نیازی به رجیستری ندارند اما با گذشت یک ماه از زمان ورود، باید فرآیندهای رجیستری برایشان انجام شود.

بنابراین اگر مدعی روشن بودن گوشی قبل از تاریخ های اعلامی برای برندهای مشمول طرح هستید، جهت پیگیری موضوع را به مرکز تماس طرح با شماره 096366 و یا به آدرس ایمیل سامانه همتا اعلام کنید. همچنین جهت هرگونه سوال و حل مسائل مربوط به طرح رجیستری می توانید با مرکز تماس طرح با شماره 096366 تماس حاصل کنید.

درصورتی که گوشی خود را از خارج از کشور خریداری کرده اید، یک ماه مهلت دارید در سایت گمرک اقدام به ورود اطلاعات و حقوق و عوارض گمرکی کرده، رسید آن را پرینت گرفته و در سایت سامانه همتا در بخش مسافری ثبت و به آدرس همتا ایمیل کنید. درصورت وصل نشدن گوشی پس از دو الی سه روز، مشکل خود را با مرکز تماس طرح 096366 و یا به آدرس ایمیل همتا مطرح کنید.

اگر جزو مسافرانی هستید که می خواهید از سیم کارت های داخلی استفاده کره و به همین منظور، حقوق و عوارض گمرکی گوشی مسافری خود را پرداخت کرده اید اما گوشی همچنان قطع سرویس است، تصویر رسید خود را در سایت همتا در بخش مسافری ثبت و همچنین با شرح موضوع به آدرس ایمیل همتا ارسال کنید.

اگر گوشی مستعمل خود را بنا به هر دلیلی در فروشگاه های خارج از کشور تعمیر یا تعویض کرده اید که منجر به تغییر IMEI گوشی شده است و پیامکی از سامانه همتا مبنی بر قطع سرویس دریافت کرده اید و یا قطع سرویس شده اید، IMEI گوشی قبلی و IMEI گوشی جدید به همراه نام و نام خانوادگی، کد ملی و شماره تلفن همراهی که در گوشی استفاده می شود را به همراه تمام مستندات و با شرح موضوع به آدرس ایمیل همتا بفرستید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 199

به "اگر گوشی تان با رجیستری قطع شده بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر گوشی تان با رجیستری قطع شده بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید