انتقال بیماران مبتلا به کرونا از قم به اصفهان شایعه است

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران/اصفهان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: طبق دستورالعمل کشوری هیچ بیماری حتی در شهرستان های یک استان نیز امکان جابجایی ندارد، چه برسد به انتقال از یک استان به استان دیگر.

انتقال بیماران مبتلا به کرونا از قم به اصفهان شایعه است

آرش نجیمی در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص مطلب انتقال بیماران قمی مبتلا به کرونا و استقرار در ورزشگاه های تجهیز شده اصفهان، اظهار کرد: این مطلب شایعه است و متاسفانه همه چیز را بهم ریخته است. در اصل صحبتی با موضوع هلال احمر مطرح شده و قرار شد برخی مکان ها به عنوان نقاهتگاه برای برخی بیماران اصفهانی که حال عمومی خوبی دارند، اما جواب تست کرونا آنها مثبت بوده در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه جابجایی بیمار از یک استان به استان دیگر به لحاظ عملی رد شده و این مطلب شایعه است، افزود: افرادی هستند که ترخیص شده، اما جایی برای مراقبت در منزل ندارند و یا شخصی از خانواده دارای بیماری زمینه ای یا نقص ایمنی است که به این مکان ها منتقل می شوند.

نجیمی ادامه داد: این افراد برای طی 14 روز دوره بیماری به مکان های اردوگاهی منتقل شده و تحت مراقبت قرار می گیرند تا پس از بهبود کامل به شرایط عادی جامعه برگردند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: بیماران با شرایط حاد در بیمارستان می مانند و تحت خدمت رسانی قرار می گیرند و تنها کسانی که مرخص شده یا درمان سرپایی داشتند به نقاهتگاه منتقل خواهند شد.

نجیمی با رد تجهیز ورزشگاه ها به عنوان نقاهتگاه، خاطر نشان کرد: موضوع نقاهتگاه با هلال احمر است، اما ورزشگاه ها به هیچ وجه به عنوان نقاهتگاه انتخاب نمی شود و تمرکز بر اردوگاه ها و جاهایی است که آمادگی و سیستم بهداشتی لازم را دارند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3061

به "انتقال بیماران مبتلا به کرونا از قم به اصفهان شایعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال بیماران مبتلا به کرونا از قم به اصفهان شایعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید