انتشار مقاله مرحله 3 واکسن اسپایکوژن در نشریه معتبر بین المللی

به گزارش مجله هاستفا، مقاله مرحله 3 اسپایکوژن، اولین و تنها مقاله منتشر شده از نتایج مطالعه بالینی مرحله سوم واکسن های کووید فراوری شده در ایران است.

انتشار مقاله مرحله 3 واکسن اسپایکوژن در نشریه معتبر بین المللی

مقاله مرحله سوم واکسن اسپایکوژن، در نشریه بین المللی Clinical Microbiology and Infection با ضریب نفوذ 13.3 چاپ شده است که از بهترین نشریات حوزه بیماری های عفونی محسوب می گردد. بعلاوه در تقسیم بندی دیگری که برای اعتبارسنجی این نشریات انجام می گردد، این نشریه در طبقه Q 1 یا یک چهارم برتر نشریات حوزه بیماری های عفونی قرار گرفته است.

از نکات مورد توجه این مقاله می توان به اثربخشی 77.51 درصدی در برابر ابتلا نشدن به شکل شدید کووید-19 در زمان غلبه و پیک واریانت دلتا در ایران اشاره نمود.

تا کنون پنج مقاله از مطالعات اسپایکوژن در نشریات بین المللی به چاپ رسیده است، 2 مقاله حیوانی در نشریه Vaccine، مقاله مرحله 2 و مقاله مرحله 3در نشریه Clinical Microbiology and Infection و مقاله نوبت یادآور (دُز بوستر) اسپایکوژن در نشریه Immunology که همگی آن ها از دسته نشریات Q 1 هستند. هم اکنون اسپایکوژن بیشترین تعداد مقالات منتشر شده در بین واکسن های داخلی را دارد.

خبرنگاران علمی پزشکی بهداشت و درمان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 شهریور 1401 بروزرسانی: 24 شهریور 1401 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 10821

به "انتشار مقاله مرحله 3 واکسن اسپایکوژن در نشریه معتبر بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار مقاله مرحله 3 واکسن اسپایکوژن در نشریه معتبر بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید