ارسال تجهیزات نظامی آمریکا به بزرگترین میدان نفتی سوریه

به گزارش مجله هاستفا، نظامیان تروریست آمریکایی از طریق هوایی، تجهیزات نظامی و لجستیکی به میدان نفتی العمر واقع در شرق استان دیرالزور سوریه ارسال کردند.

ارسال تجهیزات نظامی آمریکا به بزرگترین میدان نفتی سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری معارض سوری از هلی برن نظامیان تروریست آمریکایی در شرق استان دیرالزور واقع در شرق سوریه خبر دادند.

پایگاه خبری عنب گزارش داد که یک هواپیمای نظامی، از طریق هلی برن، محموله خود را در نزدیکی پایگاه نفتی العمر در شرق دیرالزور تخلیه کرده است.

عنب تأکید کرد که این عملیات، اواخر شامگه شنبه (روز گذشته) اجرا شده است.

به گزارش این پایگاه، تروریست های آمریکایی از طریق هلی برن، برای پایگاههای نظامی خود در شرق دیرالزور تجهیزات نظامی و لجستیکی ارسال کردند؛ پایگاه هایی که با وجود مخالفت و محکومیت شدید دولت قانونی سوریه، در شرق و شمال شرق این کشور، همچنان در حال فعالیت است.

این در حالی است که ائتلاف آمریکا موسوم به ضد داعش، توپخانه دوربرد در پایگاه خود در نزدیکی میدان نفتی العمر ارسال کرده بود.

همزمان با ارسال این تجهیزات، چند کامیون متعلق به تروریستهای آمریکا از منطقه کردستان عراق وارد استان حسکه در شمال شرق سوریه شدند.

پایگاه خبری الخابور در صفحه خود در فیسبوک گزارش داد که دهها کامیون آمریکایی وارد مناطق شمالی و شرقی سوریه شده است.

این کامیونها حامل تجهیزات لجستیک، خودروی زرهی و مهمات بود. بار این کامیونها در پایگاههای قسرک (25 کیلومتری شمال حسکه) و پایگاه الشدادی (60 کیلومتری جنوب حسکه) تخلیه شده است.

اهمیت نفت سوریه برای آمریکا بر هیچ کس پوشیده نیست؛ چرا که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا صراحتا اذعان کرد که برای حفاظت از نفت سوریه در مناطق نفتی این کشور حضور دارند.

البته گزارشهای بسیاری درباره چپاول نفت شرق سوریه توسط ائتلاف آمریکا و کُردهای وابسته به این کشور، عناصر تروریستی داعش و حتی تروریستهای جبهه النصره منتشر شده است. بر اساس این گزارشها، نفت سرقت شده از سوریه، در بازارهای سیاهی که در منطق تحت اشغال تروریستها در شمال این کشور وجود دارد، به بهای ناچیزی فروخته می شود(جزئیات بیشتر).

میدان نفتی العمر نیز بزرگترین میدان نفتی سوریه است که در دیرالزور واقع شده است. بیشتر میادین نفتی سوریه در نزدیکی مرزهای عراق و ترکیه قرار گرفته است، ولی استان دیرالزور بیشترین میادین نفتی را در خود جای داده است.

شبه نظامیان کُرد به همراه اشغالگران آمریکایی، بیشتر میادین نفتی و گازی شرق و شمال شرق سوریه را در اشغال خود دارند. ارتش سوریه اما تأکید دارد که این مناطق را از دست اشغالگران، آزاد خواهد کرد.

م

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3483

به "ارسال تجهیزات نظامی آمریکا به بزرگترین میدان نفتی سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال تجهیزات نظامی آمریکا به بزرگترین میدان نفتی سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید