احتمال وقوع بارش تا 110 میلیمتر در جنوب خوزستان

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از احتمال وقوع بارش های 100 تا 110 میلیمتری طی روز دوشنبه در بعضی نقاط استان اطلاع داد.

احتمال وقوع بارش تا 110 میلیمتر در جنوب خوزستان

محمد سبزه زاری در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خوزستان که شامگاه یکشنبه (24 آذرماه) در استانداری خوزستان برگزار گردید، با اشاره به ورود سامانه بارشی به خوزستان از اواخر وقت یکشنبه شب اظهار کرد: با ورود این سامانه بارشی انتظار می رود از اوایل وقت دوشنبه، بارندگی ابتدا مناطق جنوبی و جنوب غرب و سپس مناطق مرکزی و دیگر مناطق خوزستان را دربربگیرد.

به گزارش خبرنگاران، وی با بیان اینکه این سامانه نسبتا قوی است، اضافه کرد: بازه زمانی فعالیت این سامانه بین هشت تا 10 ساعت است. این میزان بارندگی در مدت تقریبا کم می تواند به ویژه برای شهرهای ما هشداردهنده باشد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: این شرایط بارندگی از نظر سازمان هواشناسی شاید هشداردهنده نباشد اما به دلیل شرایط و نوع شهرها و فاضلاب و زیرساخت های خوزستان چنین بارندگی مشکلاتی برای استان خوزستان ایجاد می نماید.

سبزه زاری بیان نمود: بارندگی در این بازه زمانی در استان های مجاور مانند بوشهر باذهسته های بارندگی تا حدود 200 میلیمتر است و به همین دلیل حالت اضطراری اعلام نموده اند.

وی بیان کرد: در مناطق جنوبی خوزستان مانند هندیجان و ماهشهر تا امیدیه احتمال وقوع بارش های 100 تا 110 میلیمتری وجود دارد. همچنین احتمال بارندگی 35 تا 65 میلیمتری در مرکز خوزستان وجود دارد البته احتمال جابه جایی هسته های مدل و کمی بارش بیشتر یا کمتر در منطقه ای وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان نمود: از حدود ساعت 9 صبح دوشنبه رعد و برق و بارش شدید را در ماهشهر خواهیم داشت. همچنین از اواسط روز با رعد و برق شدید بارش شروع می گردد. حجم اصلی بارش نیز بعد از ظهر تا حدود نیمه شب رخ می دهد.

وی گفت: انتظار می رود از اوایل صبح روز سه شنبه سامانه بارشی مناطق غربی و مرکزی را ترک کند و بیشتر مناطق شرقی و شمال شرق را در بر بگیرد و بعد از ظهر روز سه شنبه از استان خوزستان خارج گردد.

سبزه زاری با اشاره به پیش بینی های هواشناسی در خوزستان توضیح داد: با توجه به تجهیزات هواشناسی خوزستان، پیش بینی ها خوب است. در سطح کشور نیز در اداره کل هواشناسی خوزستان برای اولین بار با مدل های میان مدت اروپایی اشتراک گرفته ایم و توانسته ایم دقت پیش بینی های فصلی را حتی نسبت به پیش بینی کشور افزایش دهیم.

وی بیان کرد: ضریب خطای پیش بینی فصلی بالا است و اگر بخواهیم دقت خوبی داشته باشیم حداکثر می توانیم برای دو ماه آینده پیش بینی ها را ارائه دهیم. ما در پیش بینی سه ماه پیش بیان کردیم که بارندگی ها تا نیمه آذرماه فراتر از نرمال خواهد بود و پس از آن به تدریج کاهش می یابد نه ناگهانی. این صحبت به معنی خشکسالی نیست و پنج تا 10 روز اختلاف در فرایند پیش بینی ها مشکل خاصی ندارد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2087

به "احتمال وقوع بارش تا 110 میلیمتر در جنوب خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال وقوع بارش تا 110 میلیمتر در جنوب خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید