80 هزار سوری مقیم و ساکن استان ادلب آواره مرز ترکیه شدند

به گزارش مجله هاستفا، خبرگزاری آناتولی به نقل از مدیر گروه موسوم به هماهنگی واکنش در سوریه نوشت که طی پنج روز گذشته حداقل هشتاد هزار آواره سوری از ادلب به نزدیک مرزهای ترکیه آمده اند.

80 هزار سوری مقیم و ساکن استان ادلب آواره مرز ترکیه شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع محلی می گویند طی پنج روز گذشته بر اثر افزایش درگیری ها در منطقه کاهش تنش استان ادلب در شمال غرب سوریه، حداقل هشتاد هزار سوری از محل زندگی خود آواره شده اند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از محمد حلاج مدیر گروه موسوم به هماهنگی واکنش در سوریه ادعا کرد این هشتاد هزار آواره سوری طی پنج روز گذشته به سمت ترکیه حرکت کرده و هم اکنون در مناطق نزدیک به مرزهای این کشور مستقر شده اند.

حلاج مدعی است که از زمان آغاز درگیری ها در ادلب از ماه نوامبر بین نیروهای دولتی و تروریست ها، حداقل 180 هزار سوری آواره شده اند.

دولت سوریه طی روزهای اخیر با بیان اینکه ترکیه مفاد توافق های سوچی و کاهش تنش در ادلب را به صورت کامل رعایت نمی کند، می گوید مسئولیت افزایش درگیری ها و آواره شدن شهروندان سوری از خانه های خود بر عهده آنکارا است.

نیروهای ارتش سوریه از شامگاه پنجشنبه با پوشش هوایی روسیه و سوریه، عملیات زمینی خود را در جنوب استان ادلب آغاز کردند (+) و پیروز شدند سه روستا را آزاد کنند.

یک منبع میدانی نیز با بیان اینکه عملیات زمینی ارتش سوریه برای آزمودن خط مقدم دفاعی تروریستها آغاز شده است، شرح داد، بیشتر درگیریها در جنوب ادلب با عناصر النصره و اجناد القوقاز بوده است.

ص

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2169

به "80 هزار سوری مقیم و ساکن استان ادلب آواره مرز ترکیه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 هزار سوری مقیم و ساکن استان ادلب آواره مرز ترکیه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید