6 اثر طبیعی آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی ثبت شد

به گزارش مجله هاستفا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ثبت 6 اثر طبیعی استان در فهرست آثار ملی اطلاع داد.

6 اثر طبیعی آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی ثبت شد

به گزارش مجله هاستفا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی این استان، امروز شنبه 24 آذر با بیان اینکه در نشست کمیته تخصصی ثبت و حریم میراث طبیعی سازمان میراث فرهنگی که با حضور فرهاد نظری مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی و اعضای کمیته با هدف آنالیز آثار طبیعی کشور و ثبت پرونده های پیشنهادی برگزار گردید، اظهار کرد: در این جلسه پرونده 6 اثر طبیعی استان مورد آنالیز نهاده شد و پس از تائید نهایی توسط کارشناسان، این 6 اثر ارزشمند طبیعی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

او اضافه کرد: ثبت این آثار طبیعی در راستای حفظ گونه های ارزشمند طبیعی، پس از تائید شورای ثبت استان پرونده ها به دفتر مدیر کل ارسال و در نشست کمیته تخصصی ثبت و حریم میراث طبیعی سازمان میراث فرهنگی آنالیز شد و در نهایت 6 پرونده پیشنهادی شامل درختان کنهسال استان ثبت و در فهرست آثار ملی نهاده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ادامه داد: درخت کهنسال روستای زگلیک از توابع شهرستان اهر و درخت کهنسال روستای کرینگان و آبشار روستای گل آخور از توابع شهرستان ورزقان، چشمه دو قلو روستای گنبد از توابع شهرستان عجبشیر، درخت کهنسال روستای کوته مهر از توابع شهرستان بناب و درخت کهنسال روستای کندلج از توابع شهرستان مرند از آثار طبیعی استان در فهرست آثار طبیعی ثبت شده ملی قرار دریافتد.

او توضیح داد: همچنین در این جلسه، پرونده طبیعی یخچال روستای کرویق از توابع شهرستان ورزقان در کمیته مطرح و نظر به اهمیت این اثر طبیعی، مقرر شد پرونده با اصلاحاتی در کمیته آینده ثبت آثار طبیعی مجدداً مطرح شد.

آبدار در انتها خاطر نشان کرد: قرار دریافت این آثار طبیعی در فهرست میراث ملی تأثیر بسزایی در معرفی این آثار به عنوان بخشی از جاذبه های گردشگری استان آذربایجان شرقی خواهد داشت.

منبع: میراث آریا
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 217

به "6 اثر طبیعی آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 اثر طبیعی آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید