5 درصد از بهای بلیط مسافر به عوارض بین شهری اختصاص یافت

به گزارش مجله هاستفا، 5 درصد از بهای بلیط اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری می نمایند، به عنوان عوارض به حساب شهرداری واریز می گردد.

5 درصد از بهای بلیط مسافر به عوارض بین شهری اختصاص یافت

با همراهی قیمت تور عمان در ایام عید از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش، کنندگان در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس و در جریان آنالیز لایحه مالیات بر ارزش افزوده با ماده 35و34 این لایحه موافقت کردند.

براساس ماده 34، اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری مسافر و فروش بلیط در داخل کشور با وسائل نقلیه زمینی (به استثناء ریلی) و دریایی می کنند، مکلفند پنج درصد (5%) بهاء بلیط را با درج در بلیط و یا قرارداد (صورت-حساب)، حسب مورد، به عنوان عوارض شهرداری از مسافران أخذ و هر ماه حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب شهرداری مبدأ سفر واریز کنند. واریز عوارض مذکور بعد از موعد مقرر موجب تعلق جریمه ای به میزان دودرصد (2%) به ازای هر ماه تأخیر خواهد بود. اختلاف و استنکاف از پرداخت عوارض موضوع این ماده مشمول ماده (77) قانون شهرداری¬ها مصوب 11/4/1334 با اصلاحات و الحاقات بعدی خواهد بود.

براساس ماده 35، مالیات و عوارض موضوع این فصل به عنوان اعتبار مالیاتی محسوب نمی گردد. مالیات و عوارض موضوع مواد (30) و (32) این قانون به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی پذیرفته می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2225

به "5 درصد از بهای بلیط مسافر به عوارض بین شهری اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 درصد از بهای بلیط مسافر به عوارض بین شهری اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید