گازرسانی به 112 روستای محروم استان اردبیل

به گزارش مجله هاستفا، مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: با تکمیل عملیات اجرایی گازرسانی در دست اجرای روستایی، 112 روستای زیر 20 خانوار فاقد گاز این استان به مجموع روستاهای گازدار افزوده می گردد.

گازرسانی به 112 روستای محروم استان اردبیل

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، سردار اسماعیلی سه شنبه 5 آذر در حاشیه بازدید از طرح های گازرسانی روستایی خلخال به خبرنگار ایرنا اضافه نمود: با بهره برداری از این طرح ها شاخص بهره مندی جمعیت روستایی استان از گاز طبیعی از 94 درصد فعلی به 98 درصد افزایش خواهد یافت.

وی با بیان این که هزار و 291 روستای استان از گاز طبیعی برخوردار هستند، اظهارداشت: از مجموع روستاهای بالای 20 خانوار این استان 56 روستا فاقد گاز طبیعی و شبکه گازرسانی هستند که از این تعداد پنج روستا در شهرستان خلخال واقع شده است.

اسماعیلی گفت: طرح های گازرسانی به 79 روستای بالای 20 خانوار خلخال پیش از این اجرا شده و سال جاری نیز 18 طرح گازرسانی در حال انجام و تکمیل است که با بهره برداری از این طرح ها، شاخص بهره مندی جمعیت روستایی این شهرستان از گاز طبیعی از 85 درصد فعلی به 95 درصد می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل همچنین با اشاره به کوهستانی بودن تمام مناطق خلخال اضافه نمود: هزینه گازرسانی به یک روستای واقع در مناطق صعب العبور این شهرستان 10 برابر هزینه اجرای طرح های گازرسانی روستایی در مناطق دشت شمال استان است.

او اظهارداشت: همین امر در اجرای طرح های گازرسانی روستایی این شهرستان تاثیر گذاشته و بی رغبتی پیمانکاران طرح های گازرسانی طرف قرارداد شرکت گاز استان برای شرکت در مناقصه های طرح های گازرسانی روستایی این منطقه موجب تاخیر در زمان اجرای این پروژه ها شده است.

وی با اشاره به بدهی 700 میلیارد ریالی مشترکین به شرکت گاز استان اردبیل اضافه نمود: افزایش بدهی معوقه مشترکین گاز موجب کاهش نقدینگی این شرکت شده و بر فرایند اجرای طرح های گازرسانی روستایی تاثیر گذاشته است.

اسماعیلی گفت: بدهی معوقه مشترکین شرکت گاز شهرستان خلخال به 43 میلیارد ریال رسیده که با احتساب وجود 30 هزار مشترک گاز سرانه بدهی هر یک از مشترکین به این شرکت یک میلیون و 600 هزار ریال می گردد.

وی از اجرای طرح فیش ها و قبوض کاغذی مصرف گاز مشترکین از آذرماه سال جاری در استان اردبیل اطلاع داد و اضافه نمود: اجرای این طرح بصورت تدریجی بوده و همزمان با ارسال پیامک مصرف گاز به تلفن همراه مشنرکین قبض کاغذی نیز صادر خواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1691

به "گازرسانی به 112 روستای محروم استان اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گازرسانی به 112 روستای محروم استان اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید