کویت در حال آنالیز طرح ابتکاری ایران برای امنیت خلیج فارس است

به گزارش مجله هاستفا، معاون وزیر خارجه کویت گفت، کشورش در حال آنالیز طرح ابتکاری رئیس جمهور ایران برای امنیت خلیج فارس است.

کویت در حال آنالیز طرح ابتکاری ایران برای امنیت خلیج فارس است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خالد الجارالله معاون وزیر خارجه کویت با اعلام اینکه مرز کویت و عراق امن است، گفت که تأمین امنیت مرز دو کشور بر اساس طرح کویت و با مشارکت دستگاه های دولتی مربوطه در حال اجرا است.

به نوشته روزنامه کویتیالقبس، الجارالله درباره احتمال حملات تروریستی انتقامجویانه به دنبال کشته شدن البغدادی، گفت: هماهنگی اطلاعاتی با کشورهای منطقه برای مقابله با این حملات وجود دارد.

وی اضافه نمود: همکاری با کشورهای همسایه برقرار است و با توجه به بعضی تحلیل ها درباره احتمال وجود بعضی واکنش ها، هماهنگی و رایزنی بیشتر با دستگاه های امنیتی در منطقه به منظور مقابله با هر گونه واکنش های منفی لازم است.

القبس همچنین به نقل از بعضی منابع عالی رتبه امنیتی نوشت که همدردی هایی با داعش در داخل کشور مشاهده می گردد که دستگاه های امنیتی مربوطه به دقت تحرکات آن ها را رصد می نمایند.

این منابع گفتند که کشته شدن البغدادی به معنای بعید بودن بازگشت این گروه تروریستی با عناوین جدید، نیست.

الجارالله درباره طرح ابتکاری حسن روحانی رئیس جمهور ایران درباره امنیت خلیج فارس نیز گفت: کویت این طرح ابتکاری را تحویل گرفته و اکنون در حال آنالیز آن هستیم و هر زمان درباره آن تصمیم گیری کنیم به تهران ابلاغ خواهیم کرد.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در سخنرانی خود در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل به تشریح طرح ایران درباره امنیت خلیج فارس پرداخت و گفت: بنا به مسئولیت تاریخی کشورم در حفظ امنیت، صلح، ثبات و پیشرفت در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز، همه کشورهایی را که از تحولات خلیج فارس و تنگه هرمز متأثر می شوند به ائتلافِ امید یعنی ابتکار صلح هرمز (Hormoz Peace Endeavor) دعوت می کنم.

روحانی اضافه نمود که هدف ائتلاف امید ارتقای صلح، ثبات، پیشرفت و رفاه کلیه ساکنان حوزه تنگه هرمز، و تفاهم متقابل و روابط صلح آمیز و محبت آمیز میان ایشان است.

ص

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1115

به "کویت در حال آنالیز طرح ابتکاری ایران برای امنیت خلیج فارس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کویت در حال آنالیز طرح ابتکاری ایران برای امنیت خلیج فارس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید