یاری های اولیه درد پشت

به گزارش مجله هاستفا، شایع ترین دلیل درد پشت عبارت است از کشیدگی بیش از حد رباط ها یا عضلات در نتیجه سقوط یا فعالیت طاقت فرسا. سایر علل شایع درد پشت عبارتند از: آسیب های شلاقی، بارداری و عادت ماهیانه علل خطرناک تر عباتند از: آسیب تماشا یک دیسک در ستون فقرات که ممکن است نخاع یا اعصاب را تحت فشار قرار دهند یا آنها را تحریک کند و بیماری کلیه.

یاری های اولیه درد پشت

یاری های اولیه درد پشت

درد ممکن است در خود ستون فقرات یا عضلات و رباط های اطراف آن بروز کند. در بیشتر موارد، درد پشت ناشی از یک مشکل جزیی است. با این حال، درد می تواند نشانه ای از یک بیماری زمینه ای جدی باشد.

دلیل

شایع ترین دلیل درد پشت عبارت است از کشیدگی بیش از حد رباط ها یا عضلات در نتیجه سقوط یا فعالیت طاقت فرسا.

سایر علل شایع درد پشت عبارتند از: آسیب های شلاقی، بارداری و عادت ماهیانه علل خطرناک تر عباتند از: آسیب تماشا یک دیسک در ستون فقرات که ممکن است نخاع یا اعصاب را تحت فشار قرار دهند یا آنها را تحریک کند و بیماری کلیه.

هشدار

در صورتی که درد پشت با مواردی مثل گرفتگی عضلات، تب، سردرد، استفراغ، تهوع، اختلاف هوشیاری، بی اختیاری ادرار یا مدفوع یا هر گونه از دست دادن حس یا حرکت همراه باشد، مراجعه به پزشک ضرورت خواهد داشت.

روش کار

1) به بیماری توصیه کنید که روی یک سطح مسطح روی زمین یا روی یک تشک سفت در راحت ترین شرایط ممکن دراز بکشد.

2) به بیمار توصیه کنید که در حد توان، بی حرکت بماند تا درد تسکین پیدا کند. به او یاری کنید تا قرص های ضد درد خود را بخورد. اگر علایم پایدار بودند، با پزشک خود تماس بگیرید و یا بیمار را به بیمارستان منتقل کنید.

منبع:www.salamat.com

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: راسخون
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 8665

به "یاری های اولیه درد پشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری های اولیه درد پشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید