کمدی های بتِرکون با حضور آقا رضا، پژمان، ریحانه و رامبد

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران: اگر این ویروس چینی بگذارد، سال جاری کمدی های واقعا متفاوتی در راه است، متفاوت از کمدی های جنسی-آبگوشتی ِ سال های اخیر، این مطلب مروری دارد بر کمدی های در راه سینمای ایران.

کمدی های بتِرکون با حضور آقا رضا، پژمان، ریحانه و رامبد

همبازی شدن رامبد جوان و امین حیایی با پیمان قاسمخانی و امیر جعفری تا ترکیب سروش صحت، پژمان جمشیدی و نازنین بیاتی.

از آخرین روز های سال گذشته تا امروز، اخبار مختلفی درباره چند فیلم کمدی جدید و بازیگران آن ها منتشر شده است که نوید نمایش آثار کمدی متفاوتی را در سال جدید می دهد. ترکیب گروه بازیگران این آثار، در مقایسه با کمدی هایی با زوج های کمدی تکراری که معمولا روی پرده سینما می بینیم، متفاوت است؛ بنابراین به واسطه این ترکیب های جدید، انتظار می رود سال جاری شاهد فیلم های کمدی متفاوت تری باشیم.

چپ، راست

فیلم کمدی چپ، راست به کارگردانی حامد محمدی، اواخر سال 98 جلوی دوربین رفت و پس از وقفه ای به دلیل شیوع کرونا، فیلم برداری آن از سر گرفته و تمام شد. محمدی پیش از این در زمینه ساخت آثار کمدی تجربیاتی داشته و تا به حال دو فیلم اکسیدان و چهار انگشت را ساخته و در این دو فیلم از زوج کمدی امیر جعفری و جواد عزتی استفاده نموده است. او در سومین اثر کمدی خود، از ترکیب جدیدی از بازیگران مانند رامبد جوان، پیمان قاسمخانی و سارا بهرامی استفاده نموده است. رامبد جوان در سال های گذشته، بیشتر در مقام تهیه کننده و مجری فعالیت داشته و به جز قانون مورفی، به عنوان بازیگر آثار کمدی، روی پرده سینما دیده نشده است.

پیمان قاسمخانی به عنوان فیلم نامه نویس شناخته می گردد و تا به حال تجربه حضور کوتاهی در فیلم های انگشت شماری داشته است. سارا بهرامی نیز با ایتالیا ایتالیا و هزارپا کمدی را تجربه و برای بازی در فیلم دارکوب سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت نموده است. این بازیگر در آثار کمدی خود با رضا عطاران، جواد عزتی و حامد کمیلی همبازی شده بود، بنابراین حضور او در کنار رامبد جوان و پیمان قاسمخانی ترکیب جدیدی در سینمای کمدی ساخته است.

رقصنده

بهمن گودرزی با فیلم هایی مانند شیش و بش، ثبت با سند برابر است و ما خیلی باحالیم تجربه ساخت کمدی داشته و میخواهد باز هم به سراغ این ژانر برود. با توجه به ترکیب متفاوت بازیگران رقصنده، می توان درباره نتیجه کار کنجکاو بود. امین حیایی، امیر جعفری و ریحانه پارسا بازیگران این فیلم هستند. گودرزی در آثار کمدی اش از بازیگرانی مانند مجید صالحی، مهران غفوریان، محمدرضا گلزار و امین حیایی استفاده نموده، اما بیشترین همکاری را با حیایی داشته و رقصنده چهارمین فیلم این کارگردان است که امین حیایی در آن بازی می نماید.

حیایی تجربیات متعددی در سینمای کمدی دارد و با بازیگرانی مانند محمدرضا شریفی نیا، محمدرضا گلزار و رضا عطاران همبازی بوده است. امیر جعفری نیز مانند او در فیلم های کمدی زیادی بازی نموده و معمولا حضور موفقی در این آثار داشته، اما نکته این جاست که امیر جعفری و امین حیایی در این فیلم برای اولین بار با یکدیگر همبازی می شوند و زوج کمدی تازه ای هستند. ریحانه پارسا نیز پس از خوب، بد، جلف 2 بار دیگر در فیلم کمدی بازی می نماید. همبازی شدن ریحانه پارسا با هنرمندان با سابقه ای مثل امین حیایی و امیر جعفری، در گروه بازیگران این فیلم ترکیبی متفاوت ساخته است.

شیشلیک

فیلم شیشلیک نه فقط از نظر گروه بازیگران، بلکه از چند جهت اثر متفاوتی به حساب می آید. محمدحسین مهدویان تجربه ای در زمینه ساخت فیلم کمدی ندارد و قصه فیلم های قبلی او درباره تاریخ معاصر بوده است. جواد عزتی و هادی حجازی فر، دو بازیگری هستند که به ترتیب در سه و چهار فیلم مهدویان بازی نموده اند، اما این کارگردان تصمیم گرفته در اولین فیلم کمدی خود از بازیگرانی مانند رضا عطاران، پژمان جمشیدی، جمشید هاشم پور و ژاله صامتی که تا به حال با آن ها همکاری ننموده، استفاده کند.

عطاران به واسطه بازی در کمدی های متعدد، با بازیگران مختلفی همبازی بوده، اما در این فیلم برای اولین بار با پژمان جمشیدی همبازی می گردد. جمشید هاشم پور سابقه زیادی در بازی در آثار کمدی ندارد و بیشتر در نقش شخصیت های جدی و فیلم های اکشن دیده شده، اما به تازگی به سمت ژانر کمدی آمده است. او پیش از شیشلیک، سال 98 در فیلم کمدی گیج گاه ساخته عادل تبریزی بازی نموده بود. حضور جمشید هاشم پور در این فیلم کمدی به خودی خود اتفاق تکراری و معمولی نیست. علاوه بر این، همبازی شدن او با رضا عطاران و پژمان جمشیدی که تا به حال در فیلمی با آن ها همبازی نبوده، این ترکیب را تازه تر و متفاوت تر می نماید.

مجوز خروج

کیارش اسدی زاده پس از ساخت سه فیلم و یک سریال، به زودی اولین فیلم خود در ژانر کمدی را جلوی دوربین می برد. این کارگردان در ساخته های خود دو بار با پانته آ پناهی ها و الهام کردا همکاری داشته و در مجوز خروج نیز پس از فیلم موج اف ام ردیف 48 که هنوز اکران نشده، دومین همکاری را با ستاره پسیانی و کاظم سیاحی تجربه نموده است. رضا کیانیان، پژمان جمشیدی، نازنین بیاتی، کاظم سیاحی و سروش صحت در کنار یکدیگر، ترکیب نسبتا جدیدی را در مجوز خروج ساخته اند.

رضا کیانیان در سال های اخیر حضور چندانی در سینمای کمدی نداشته است. نازنین بیاتی قبلا در چند فیلم کمدی بازی نموده بنابراین مجوز خروج اولین تجربه او در این ژانر نیست، اما همبازی شدن بیاتی با کیانیان، سروش صحت و پژمان جمشیدی باعث شده که ترکیب بازیگران فیلم متفاوت باشد. از نکات جالب دیگر این ترکیب، همبازی شدن سروش صحت با کاظم سیاحی است. او قبلا در سریال لیسانسه ها و فیلم دنیا با من برقص، با این بازیگر در مقام کارگردان تجربه همکاری داشته و برای اولین بار در مجوز خروج با او همبازی می گردد. قرار دریافت این چهره ها در کنار یکدیگر باعث می گردد از این ترکیب به عنوان ترکیبی متفاوت یاد کنیم.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: برترین ها
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4754

به "کمدی های بتِرکون با حضور آقا رضا، پژمان، ریحانه و رامبد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمدی های بتِرکون با حضور آقا رضا، پژمان، ریحانه و رامبد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید