کتاب اتمسفر زاینده رود مرحوم محمدعلی مرادی منتشر می شود

به گزارش مجله هاستفا، پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری حاصل گوشه ای از تلاش و پژوهش مرحوم محمدعلی مرادی فیلسوف و پژوهشگر را در زمینه میراث آب به چاپ می رساند.

کتاب اتمسفر زاینده رود مرحوم محمدعلی مرادی منتشر می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا حسن زاده رئیس پژوهشکده مردم شناسی امروز سه شنبه 2 مرداد 97 با ابراز تأسف از درگذشت این فیلسوف برجسته کشور و اعلام این خبر گفت: کتاب اتمسفر زاینده رود از سری پژوهش های اجرا شده با حمایت پژوهشکده مردم شناسی است که توسط مرحوم محمد علی مرادی انجام یافته در قالب سری کتاب های میراث آب، میراث فرهنگی و اخلاق زیست محیطی توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر خواهد شد.

او اضافه کرد: پژوهش یاد شده که به نوعی بازخوانی تاریخ فرهنگ از خلال آب و میراث آن در بستر زاینده رود است، به تعریف جایگاه تمدنی، زیست محیطی و فرهنگی آب در ایران می پردازد.

رئیس پژوهشکده مردم شناسی ابراز امیدواری کرد، در ابتدای فصل پاییز این اثر در قالب کتاب های پژوهشی میراث آب منتشر می شود.

حسن زاده اثر یاد شده را یک اثر شاخص در درک فلسفی میراث فرهنگی و طبیعی ایران دانست که می تواند بر عمق نگاه فرهنگی بر این موضوع بیافزاید.

محمد علی مرادی فارغ التحصیل دکترای فلسفه از دانشگاه برلین در 31 تیرماه به دلیل بیماری درگذشت.

طرح پژوهشی اتمسفر زاینده رود توسط وی در سال 96-1395 در قالب طرح های پژوهشی پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، به انجام رسیده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 25 مهر 1398 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 201

به "کتاب اتمسفر زاینده رود مرحوم محمدعلی مرادی منتشر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب اتمسفر زاینده رود مرحوم محمدعلی مرادی منتشر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید