کاهش نرخ بلیت پروازهای چارتری به سبب کاهش تقاضای سفر

به گزارش مجله هاستفا، به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، با وجود آزادسازی نرخ بلیت هواپیماها، به علت کاهش تقاضا برای انجام سفرهای هوایی در اردیبهشت و خردادماه، قیمت بلیت بعضی پروازهای چارتری کاهش یافته است.

کاهش نرخ بلیت پروازهای چارتری به سبب کاهش تقاضای سفر

مقصود اسدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، گفت که پس از تعطیلات نوروزی، مسافرت ها در اردیبهشت و خردادماه هر سال کمتر می گردد و این مسئله بر کاهش تقاضای سفر با هواپیما نیز تأثیرگذار است.

وی یادآوری کرد هر چه عرضه در بازار زیاد گردد، تقاضا کاهش پیدا می نماید.

اسدی سامانی ادامه داد که با توجه به کاهش تقاضا در بازار، شرکت های چارترنماینده که هزینه خرید بلیت را به شرکت های هوایی پرداخت نموده اند به منظور کسب عایدی بیشتر به فروش بلیت ها با قیمت کمتر وادار شده اند.

اسدی سامانی درباره شمار شرکت های هوایی کشور گفت:

هم اکنون 14 شرکت هوایی در کشور داریم. دو شرکت نیز پیروز شده اند از سازمان هواپیمایی کشوری موافقت اصولی را دریافت نمایند.

وی اضافه نمود که پس از اینکه شرکت ها موافقت اصولی را دریافت کردند، شش ماه فرصت دارند با تأمین ناوگان مورد احتیاج پروازهای هوایی خود را شروع نمایند، در غیر این صورت می توانند شش ماه دیگر آن را تمدید نمایند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت که این دو شرکت هم اکنون در حال تأمین ناوگان و ایجاد ساختارهای سازمانی هستند تا بتوانند تا در موعد مقرر قانونی پروازهای خود را عملیاتی نمایند.

اسدی سامانی درباره تأمین ناوگان بیشتر از سوی ایرلاین های ایرانی گفت که بسیاری از شرکت های هوایی برای نوسازی ناوگان هوایی خود در حال مذاکره با شرکت های اجاره دهنده هواپیما هستند تا بتوانند ناوگان مورد احتیاج خود را به صورت اجاره یا اجاره به شرط تملیک تأمین نمایند.

شرکت های هوایی ایران هم اکنون بیش از 260 هواپیما در اختیار دارند که نزدیک به 100 فروند آن زمین گیر است و بقیه در جهتهای داخلی و بین المللی پرواز می نمایند.

از نهم آذرماه پارسال در بیش از 170 جهت داخلی طرح آزادسازی قیمت بلیت پروازهای داخلی اجرا شد.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 9422

به "کاهش نرخ بلیت پروازهای چارتری به سبب کاهش تقاضای سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش نرخ بلیت پروازهای چارتری به سبب کاهش تقاضای سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید