سرانجام بازسازی آسبادهای محله خیرآباد و منزل سلیمی طبس

به گزارش مجله هاستفا، مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: سبک سازی و کاه گل بام و نمای تعدادی از آسبادهای محله خیرآباد درشهر طبس مسینا به همراه کاه گل پشت بام منزل سلیمی به عنوان پایگاه آسبادهای استان، به خاتمه رسید.

سرانجام بازسازی آسبادهای محله خیرآباد و منزل سلیمی طبس

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش مجله هاستفا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی، امیر اسماعیل شهسواری درمیان امروز 3 خرداد ماه با بیان این مطلب اضافه نمود: مهم ترین اقدامات صورت گرفته در آسبادهای محله خیرآباد و منزل تاریخی سلیمی (پایگاه آسبادها) اقدامات حفاظتی و بازسازیی بود که می توان به بازسازی و سبک سازی و اجرای کاهگل نما و بام آسبادها و همچنین اجرای کاه گل بام در منزل تاریخی سلیمی اشاره نمود.

او ضمن بیان اینکه آسبادها یکی از خلاقیت های مردمان این سرزمین است، گفت: درمیان با شناسایی بیش از صد آسباد در سطح شهرستان، رتبه اول را در استان و کشور دارد، هم اکنون با توجه به تأمین مصالح، مراحل راه اندازی آسباد در حال اجرا است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 25 خرداد 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3719

به "سرانجام بازسازی آسبادهای محله خیرآباد و منزل سلیمی طبس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام بازسازی آسبادهای محله خیرآباد و منزل سلیمی طبس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید