واریز سود سهام عدالت از دی ماه

به گزارش مجله هاستفا، اقساط طرح سهام عدالت (از محل سود سهام تخصیص یافته به مشمولان) که از سال 85 در حال اجراست بعد از 10 سال در سال 95 به انتها رسید و از سال 96، سود این سهام به صورت نقدی به حساب مشمولان واریز شد.

واریز سود سهام عدالت از دی ماه

طی دو سال 96 و 97 و مطابق با سیاست سازمان خصوصی سازی، سود سهام عدالت پس از جمع آوری از شرکت های سرمایه پذیر، به صورت مرحله به مرحله از آذرماه آغاز و معمولاً تا خردادماه سال بعد ادامه پیدا می کرد.

طبق شنیده ها، سود سهام عدالت سال اقتصادی 97 خلاف دو سال قبل، به صورت یکجا واریز خواهد شد و به صورت واریز مرحله ای نخواهد بود.

در این راستا، یک مقام آگاه اظهار کرد: در دوره های قبلی سود سهام عدالت به صورت گروه گروه واریز می شد. به این معنا که ابتدا از اقشار ضعیف آغاز می شد و در ادامه به تدریج برای همه مشمولان واریز می شد.

وی اضافه کرد: مقررشده سال جاری سود سهام عدالت برای همه مشمولان به صورت یکجا واریز گردد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا سود سهام عدالت دی ماه واریز خواهد شد، ادامه داد: احتمال واریز سود سهام عدالت در دی ماه وجود دارد اما بازهم زمان دقیق واریز معین نیست. سازمان خصوصی سازی نمی خواهد خود را درگیر واریز مرحله به مرحله کند اما از سویی دیگر دلیلی ندارد که پول هم در حساب دولت بماند.

لازم به ذکر است؛ سهام عدالت که به معنای واگذاری بلاعوض سهام شرکت های دولتی به مردم و افراد کم توان جامعه و شریک شدن آنها در درآمدهای دولت است، 49 میلیون و 226 هزار و 193 ایرانی را در بر می گیرد که البته از این تعداد بیش از 2 میلیون نفر فوت شده اند اما با توجه به اینکه افراد فوت شده نیز کماکان سهامدار سهام عدالت هستند و ورثه آنها حق استفاده از سهام عدالت متوفیان را دارند، فهرست مشمولان سهام عدالت همان عدد 49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر است.

طی 12 سال گذشته مشمولان سهام عدالت صرفاً ثبت نام شده سهام عدالت هستند و سازمان خصوصی سازی به صورت مجازی، سود را از 49 شرکت سرمایه پذیر دریافت و به صورت علی السویه (به صورت مساوی) میان سهام داران تقسیم می نماید.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1812

به "واریز سود سهام عدالت از دی ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز سود سهام عدالت از دی ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید