نیاز روزانه پایتخت به 1200 واحد خون

به گزارش مجله هاستفا، مدیرکل سازمان انتقال خون استان تهران گفت: در حال حاضر ما نیازمند روزانه 1200 واحد خون در مراکز درمانی سطح استان تهران هستیم.

نیاز روزانه پایتخت به 1200 واحد خون

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا مهدی زاده، مدیرکل سازمان انتقال خون استان تهران در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به آخرین شرایط ذخایر خون و فرآورده های خونی در سطح استان تهران، اظهار کرد: خوشبختانه بعد از فراخوانی که در اواخر آبان ماه به دلیل کاهش چشمگیر ذخایر خونی در سطح استان داده بودیم مردم نوع دوست و خیر اقدام به مشارکت در این کار خیر کردند.

وی ادامه داد: با مشارکت خوب مردم در امر اهدای خون شرایط ذخایر خونی حدود 20 روز خوب شده بود. در ایامی که سازمان انتقال خون فراخوان عمومی برای اهدای خون داد، میزان مراجعه مردم جهت شرکت در این کار خیر دو برابر شد.

مدیر کل سازمان انتقال خون استان تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان ذخایر خون به زمان قبل بر گشته است، افزود: با سرد شدن هوا، افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش شاخص کیفیت هوا، میزان مراجعه به مراکز انتقال خون کاهش پیدا کرده است و اگر شرایط به همین منوال پیش برود از نظر ذخایر خون و فرآورده های خونی با کمبود روبرو خواهیم بود.

مهدی زاده بیان نمود: در حال حاضر میزان مراجعه به مراکز انتقال خون به دلیل سرما و شیوع بیماری کرونا در تهران کاهش پیدا کرده است و اگر این شرایط ادامه پیدا کند تا اواخر دی ماه برای تامین نیاز 165 بیمارستان استان تهران دچار مشکل خواهیم شد.

او ادامه داد: از مردم خیر در خواست می کنم که با اهدای خون سالم خود نیاز بیماران در بیمارستان ها را برطرف کنند.

مهدی زاده تاکید کرد: نیاز بیماران سرطانی، هموفیلی، مجروحان حوادث ترافیکی و حتی زنان باردار نیازمند سزارین به خون و فرآورده های خونی دائمی و همیشگی است.

او گفت: امروزه تمام دستورالعمل های بهداشتی در مراکز انتقال خون به طور دقیق رعایت می شود و از ورود افراد مشکوک به سالن های اهدای خون جلوگیری خواهد شد.

مدیر کل سازمان انتقال خون استان تهران گفت: در حال حاضر ما نیازمند روزانه 1200 واحد خون در سطح استان تهران هستیم که این رقم به 800 واحد در روز رسیده است. نیازمند همه گروه های خونی به ویژه گروه های منفی هستیم.

دو درصد از بهبود یافتگان کرونا پلاسما اهدا کرده اند

او افزود: در حال حاضر دو درصد از بهبود یافتگان کرونایی اقدام به اهدای پلاسمای خود کرده اند. بیماری کرونا تا حدی نسبت به قبل کنترل شده و دلیل کاهش بیماران کرونایی بستری در بیمارستان ها، مصرف پلاسما است. امروزه ذخایر پلاسما در حد قابل قبولی است.

این مقام مسئول تاکید کرد: پس از اعلام فراخوان اهدای خون بانوان و افراد زیادی برای اولین بار اقدام به اهدای خون و مشارکت در این کار خیر کردند که امیدوارم این کار در طول سال تداوم پیدا کند.

مهدی زاده گفت: در حال حاضر 12 مرکز اهدای خون در سطح استان تهران فعال هستند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 6440

به "نیاز روزانه پایتخت به 1200 واحد خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیاز روزانه پایتخت به 1200 واحد خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید