منبع مطلع ایرانی: گام در مقابل گام برای شروع مذاکره با واشنگتن رد شد خبرنگاران

به گزارش مجله هاستفا، یک منبع مطلع به یک شبکه فرامرزی ایران گفت که موضوع گام در مقابل گام برای شروع مذاکره با واشنگتن از سوی مقام های ارشد ایران رد شده است.

منبع مطلع ایرانی: گام در مقابل گام برای شروع مذاکره با واشنگتن رد شد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، یک منبع مطلع ایرانی به شبکه خبری العالم گفت تا زمانی که تحریم های آمریکا علیه ایران برداشته نگردد، هیچگونه مذاکراتی بین واشنگتن و تهران برگزار نخواهد شد.

این منبع مطلع اضافه نمود: تفسیر غربی ها درباره اظهارات رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران درباره طرح جدید، اشتباه بوده و هیچگونه طرح جدیدی برای مذاکره با واشنگتن وجود ندارد.

وی ادامه داد: موضوع گام در مقابل گام برای شروع مذاکره با واشنگتن از سوی مقام های ارشد ایران رد شده و تا زمانی که تحریم ها علیه ایران برداشته نگردد هیچگونه مذاکره ای با واشنگتن انجام نخواهد شد.

دولت جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا پس از ورود به کاخ سفید اظهار داشت که تنها زمانی به توافق هسته ای با ایران باز خواهد گشت که نخست ایران کاهش تعهدات خود را متوقف نموده و کاملا به تعهداتش پایبند گردد.

مقام های جمهوری اسلامی در واکنش به این درخواست واشنگتن تاکید نموده اند که آمریکا نخست از برجام خارج شده و تنها پس از پایبندی کامل به برجام و راستی آزمایی آن از سوی ایران، کاهش تعهدات برجامی خود را باز خواهد گرداند.

مقام های آمریکایی طی روز های اخیر موضوع مذاکره با ایران درباره برجام را مطرح نموده و گفته اند که این مذاکره درباره بازگشت دوجانبه به برجام است.

تهران تاکید نموده که بازگشت آمریکا به برجام هیچ نیازی به مذاکره و وساطت نداشته و تنها پایبندی کامل واشنگتن به تعهدات خود تحت برنامه جامع اقدام مشترک باعث توقف کاهش تعهدات برجامی ایران خواهد شد.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اردیبهشت سال 1397 به صورت یکجانبه و بر خلاف قوانین بین المللی از توافق هسته ای که مورد تایید سازمان ملل بود خارج شد. وی درصدد بود با در پیش دریافت سیاست فشار حداکثری، ایران را مجبور کند که به میز مذاکره آمده و توافقی که مورد نظر تیم دولت او بود حاصل گردد.

اما وی در حالی روز 20 ژانویه (اول بهمن) به کار خود سرانجام داد که به هدف خود در قبال ایران دست نیافت و با وجود بدعهدی تروئیکای اروپا، ایران با در پیش دریافت صبر راهبردی، همچنان توافق برجام را حفظ کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 6902

به "منبع مطلع ایرانی: گام در مقابل گام برای شروع مذاکره با واشنگتن رد شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منبع مطلع ایرانی: گام در مقابل گام برای شروع مذاکره با واشنگتن رد شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید