محرومیتهای اجتماعی در انتظار افرادی که پروتکلها را رعایت نمی کنند

به گزارش مجله هاستفا، استاندار تهران گفت: با هماهنگی کمیته حقوقی ستاد مبارزه با کرونا تصمیماتی اتخاذ خواهد شد تا محرومیت از برخی خدمات عمومی به عنوان ضمانت اجرایی الزام استفاده از لوازم ماسک و حفاظت فردی اجرایی شود.

محرومیتهای اجتماعی در انتظار افرادی که پروتکلها را رعایت نمی کنند

انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگاران، درباره ضمانت اجرایی الزام استفاده از ماسک توسط شهروندان، شرح داد: اثربخشی استفاده از ماسک ثابت شده است و هر چقدر که بتوانیم از این وسیله حفاظت فردی استفاده کنیم هم برای مراقبت از خودمان و هم جلوگیری از انتقال و ادامه چرخه بیماری کرونا تاثیرات ارزشمندی را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: به همین دلیل مقرر شد الزاماتی در رابطه با کارکنان دولت که در حال حاضر حدود 80 درصد استفاده از ماسک توسط آنها گزارش شده است را ارتقاء دهیم و به عدد نهایی 100 درصد برسانیم و در ارتباط با کسانی که خدمت می گیرند؛ اگر فردی از وسایل حفاظت فردی استفاده نکرد خدمات به وی ارائه نشود.

محسنی بندپی ادامه داد: به این ترتیب برای ادارات، اصناف و شهروندان مقرر شد با هماهنگی کمیته حقوقی ستاد مبارزه با کرونا تصمیماتی اتخاذ شود تا نه مجازات های آنچنانی و یا جریمه های آنچنانی؛ بلکه یکسری محرومیت ها از خدمات عمومی برای افراد در نظر گرفته شود تا تشویق شوند که همه افراد جامعه از لوازم حفاظت فردی استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4825

به "محرومیتهای اجتماعی در انتظار افرادی که پروتکلها را رعایت نمی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرومیتهای اجتماعی در انتظار افرادی که پروتکلها را رعایت نمی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید