لاریجانی: رعایت حق الله در عالم سیاست کم دیده می گردد ، سیاستمدار واقعی کسی است که در ادای حق مردم پیشگام باشد

به گزارش مجله هاستفا، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در مکتب امام حسن (ع) سیاستمداری که واقعی باشد آن است که حق الله را رعایت کند. چیزی که امروز در عالم سیاست کم پیدا می گردد.

لاریجانی: رعایت حق الله در عالم سیاست کم دیده می گردد ، سیاستمدار واقعی کسی است که در ادای حق مردم پیشگام باشد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، علی لار یجانی در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه 14 مهر 98) با تسلیت شهادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: از امام حسن (ع) روایتی نقل است که معنای سیاست در مکتب او را بیان می نماید. ایشان می فرمایند سیاستمدار واقعی کسی است که سه ویژگی داشته باشد. اول در رعایت حق الناس و حق الله پیشگام باشد و داشتن حکمت را برای سیاست گذار ضروری می دانند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امام حسن مجتبی در روایتی می فرمایند: اوج حکمت ترس از خداست و در روایات دیگری می فرمایند ای فرزند آدم از حرام الهی خود را پاک نگه دار که عابد خواهی بود و راضی به آنچه خدا تقسیم نموده، باش تا بی احتیاج شوی.

وی اضافه کرد: در مکتب او سیاستمداری که واقعی باشد آن است که حق الله را رعایت کند. چیزی که امروز در عالم سیاست کم پیدا می گردد.

لاریجانی گفت: ویژگی دوم این است که سیاستمدار واقعی کسی است که در ادای حق مردم پیشگام باشد و در برطرف احتیاج های مردم راسخ باشد. در روایتی فرمودند: با مردم همانگونه رفتار کن که دوست داری با تو رفتار نمایند و اگر چنین کنی عادل خواهی شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در سنت اسلامی ما آمده است که در رعایت حق مردم و حق الله گاه رعایت حق مردم اولویت پیدا می نماید. حقوق مردم به همان گستردگی است که در رساله حقوق امام سجاد ذکر شده است.

وی اضافه کرد: ویژگی سوم این است که سیاستمدار واقعی کسی است که حتی نسبت به گذشتگان احساس مسئولیت داشته باشد و حقوق آنان را رعایت کند که اولین امر در این زمینه آن است که از آنان به نیکی یاد کند.

لاریجانی گفت: امیدواریم در سالروز شهادت این امام همام راه او مخصوصا در حوزه سیاست مورد توجه واقع گردد و راه هایی که سیاستمداران واقعی باید آن را بپیمایند مورد توجه باشد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 521

به "لاریجانی: رعایت حق الله در عالم سیاست کم دیده می گردد ، سیاستمدار واقعی کسی است که در ادای حق مردم پیشگام باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاریجانی: رعایت حق الله در عالم سیاست کم دیده می گردد ، سیاستمدار واقعی کسی است که در ادای حق مردم پیشگام باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید