قم دارای اتوبوس های درون شهری ویلچر رو شد

به گزارش مجله هاستفا، در یک ماه گذشته 102 دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان اتوبوسرانی قم شده که مجهز به رمپ و جایگاه مخصوص ویلچر است.

قم دارای اتوبوس های درون شهری ویلچر رو شد

به گزارش خبرنگاران، معاون حمل و نقل و کنترل ترافیک شهرداری قم گفت: طراحی اتوبوس های قدیمی موجود در قم به گونه ای است که معلولان امکان استفاده از آن را ندارند. عباس ذاکریان اظهار کرد: توزیع و پراکنش اتوبوس های جدید قم به نحوی اجرا شده که معلولان در همه خطوط اتوبوس رانی امکان استفاده از آن را داشته باشند. وی اضافه کرد: از مجموع 300 اتوبوس قدیمی و فرسوده موجود در ناوگان حمل و نقل عمومی قم بیش از یک سوم آن نوسازی شده و شهرداری بدون کمک دولت امکان اجرای کامل این طرح را ندارد. ذاکریان گفت: 10 سال پیش قیمت هر دستگاه اتوبوس درون شهری 170 میلیون ریال بود، ولی اکنون 100 برابر افزایش پیدا کرده و 17 میلیارد ریال است.

معاون شهردار قم با بیان اینکه روند نوسازی ناوگان اتوبوسرانی قم به مرور انجام می شود، گفت: خرید 50 دستگاه اتوبوس دیگر در دستورکار است و منتظر مصوبه شورای اقتصاد و دارایی هستیم. وی اضافه کرد: حدود 5 هزار و 800 دستگاه تاکسی فعال در قم وجود دارد، که یک هزار و 700 دستگاه عمر بالای 10 سال دارد و طبق قانون فرسوده محسوب شده و باید نوسازی شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1164

به "قم دارای اتوبوس های درون شهری ویلچر رو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قم دارای اتوبوس های درون شهری ویلچر رو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید