قطار ملی ایرانی رونمایی می شود

به گزارش مجله هاستفا، یک رام قطار 7 واگنه ملی ساخت محققان کشور با حضور رئیس جمهور به مرحله رونمایی می رسد.

قطار ملی ایرانی رونمایی می شود

بهره برداری از طرح های ملی دانش بنیان و نوآور معاونت علمی و فناوری در استان های البرز، تهران و قزوین با حضور رئیس جمهور فردا به مرحله رونمایی می رسند.

افتتاح خط تولید واکسن آنفلوآنزای فصلی انسانی، راه اندازی خط تولید موتور 3 سیلندر کم مصرف یورو 6 و آزمایشگاه ملی قوای محرکه، افتتاح طرح تولید یک رام قطار هفت واگنه مترویی در تهران، رونمایی از ناحیه نوآوری شریف، افتتاح خط تولید 5 محصول زیست فناوری از جمله محصولاتی هستند که با حضور رئیس جمهور رونمایی می شوند.

یکی از این طرح ها که قرار است رونمایی شود افتتاح طرح تولید یک رام قطار 7 واگنه مترویی در تهران است که توسط محققان جهاد دانشگاهی با همکاری 18 شرکت دانش بنیان به نتیجه رسیده است.

مراحل تست گرم این قطار 16 فروردین 1400 در خط تست پایانه فتح آباد با موفقیت انجام شد. سیستم رانش این قطار شامل تمام بخش های سخت افزاری و نرم افزاری است که وظیفه تأمین تغذیه الکتریکی؛ کنترل و حفاظت و راهبری؛ حرکت و توقف قطار را برعهده دارد. 20 دستگاه گیربکس؛ 20 دستگاه موتور ترکشن؛ 10 دستگاه سیستم کنترل دور موتورها؛ 4 دستگاه تغذیه تجهیزات جانبی و یک ست کامل TCMS که کنترل و نظارت بر اجزای فوق را برعهده دارد، زیربخش های سیستم رانش هستند که توسط جهاد دانشگاهی طراحی، ساخته و در این قطار قرار داده شده است.

دکتر حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی در خصوص این دستاورد ملی گفت: خیلی ها باور نداشتند ساخت قطار مترو در داخل و به ویژه بخش سیستم پیچیده کنترلی آن قابل انجام باشد.،مهر

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7235

به "قطار ملی ایرانی رونمایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار ملی ایرانی رونمایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید