قتل وحشتناک سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس

به گزارش مجله هاستفا، خشونت پلیس شهر مینه پولیس از ایالت مینه سوتا، یک مظنون سیاه پوست را قربانی اغراض نژادپرستانه خود کرد.

قتل وحشتناک سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در فیلمی که روز سه شنبه در شبکه های اجتماعی آمریکا منتشر شد، یک پلیس سفیدپوست در حالیکه یک مظنون سیاه پوست را به روی شکم بر روی آسفالت خوابانده است، زانوی خود را به مدت 7 دقیقه بر گردن این فرد می فشارد و تمام وزن خود را به روی آن انداخته است.

این اقدام در حالیکه مظنون سیاه پوست فریاد می زد نمی توانم نفس بکشم، کمی به من آب بدهید و مرا نکش ادامه یافت تا اینکه جان باخت.

این مامور پلیس که از سوی سایر همکاران خود هم در برابر جمعیتی که علیه آن ها حضور یافته بودند محافظت می شد، به هیچ یک از این فریاد ها توجه نکرد.

حال اف بی آی اعلام نموده است در حال تحقیق و آنالیز این قتل است. پلیس میناپولیس مدعی شده است این فرد در اثر یک حادثه پزشکی جان باخته است.

جیکوب فری شهردار مینه پولیس روز سه شنبه گفت: سیاه بودن در آمریکا نباید یک مجازات اعدام باشد. به مدت پنج دقیقه، دیدیم که مامور سفید پوست زانو را به گردن یک مرد سیاه فشار می آورد. به مدت پنج دقیقه وقتی می شنوید کسی خواهان یاری است، شما باید به وی یاری کنید. این افسر در ابتدایی ترین احساس انسانی ناکام ماند.

بعضی از شاهدان این ماجرا گفته اند: صورت این مرد چنان به سختی به زمین فشرده شده بود که بینی اش خونریزی داشت.

در فیلم منتشر شده هم شاهدان از مامور سفیدپوست می خواهند که زانوی خود را از گردن آن مرد بردارد.

یکی از شاهدان می گوید:شما می خواهید فقط با زانو بر روی گردنش بنشینید؟

دقایقی بعد، مرد سیاه پوست در حالیکه به نظر می رسید بر روی زمین بی حرکت است، چشمانش بسته شد و دراز کشید.

یکی دیگر از شاهدان از پلیس پرسید: آیا او را کشتی؟

از نظر وی پلیس او را کشته است، در مقابل چشم همه. او گریه می کرد، به آن ها می گفت نمی توانم نفس بکشم. آن ها این مرد را کشتند.

چندی پیش هم یک سیاه پوست در آمریکا توسط یک پدر و پسر سفیدپوست به قتل رسید که با اعتراض افکار عمومی و خیزش جامعه سیاه پوست، دستگیر شد.

معمولا دادگاه های آمریکا، ماموران پلیسی که علیه سیاه پوستان دست به جنایت می زنند را مجرم نمی داند یا مجازات سنگینی برای آن ها در نظر نمی گیرد.

کاملا هریس سناتور کالیفرنیا هم در واکنش به این جنایت، در صفحه توئیتری خود نوشت: ما از اینکه جان یک سیاه پوستی گرفته شده است، رنجیده ایم. افسران پلیس برای استفاده بیش از حد از زور که جان جورج را گرفت، باید جوابگو شوند.

وی اضافه نمود: ما خواهان اصلاحات سراسری هستیم.

بر اساس گزارش های منتشر شده در چهار ماه نخست سال 2020، بیش از 200 نفر از شهروندان آمریکایی در اثر خشونت پلیس این کشور جان باخته اند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4151

به "قتل وحشتناک سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل وحشتناک سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید