فیلم ، هفت ماه پس از سیل ویرانگر ، در امامزاده داوود چه خبر است؟ ، کسب وکار در روستا متوقف شده است

به گزارش مجله هاستفا، نبض زندگی در روستای امامزاده داوود (ع) کند شده است. روستانشینان خانه و کاشانه خود را رها نموده اند. کسب وکار رونقی ندارد.

فیلم ، هفت ماه پس از سیل ویرانگر ، در امامزاده داوود چه خبر است؟ ، کسب وکار در روستا متوقف شده است

خبرنگاران- سمیرا باباجانپور: بخش اصلی بازارچه که منبع عایدی روستانشینان بود بعد از سیل 6 مرداد 1401 تخریب شده است.

خواندنی های بیشتر را اینجا بخوانید.

ناصر فتحعلی، مغازه دارقدیمی روستای امامزاده داوود می گوید: با آغاز فصل بهار دل خوشی ما به رونق گردشگری خوش بود که با این شرایط دیگر نمی توانیم پذیرای گردشگران باشیم. به علت موقعیت کوهستانی روستای امامزاده داوود در طول زمستان مخاطب زیادی ندارد فصل گردشگری و رونق کسب و کار اهالی با آغاز بهار جان تازه ای می گرفت که متأسفانه سال جاری همه چیز تغییر نموده است. مدتی است آب نداریم. برق قطع و وصل می گردد. خیابان و معابر به شدت آسیب دیده است. این در شرایطی است که بیشتر اهالی و کسبه این روستا منبع عایدیشان از همین مغازه ها تأمین می شد.

سنگ تازه سرداب امامزاده داوود(ع)

ماشاالله زینلی مسئول امرو فرهنگی آستان امامزاده داوود (ع) خبر از بازگشایی آستان امامزاده داوود (ع) در ایام نوروز می دهد و می گوید: خوشبختانه باهمت نیروهای امدادی توانستیم شرایط آستان را ساماندهی کنیم. گل و لایی که تا ارتفاع 2 متر همه جا را پرنموده بود تخلیه شد و شرایط برای پذیرایی از زائران نوروزی فراهم شده است. بااین حال شرایط روستا و به خصوص بازارچه تغییری ننموده است. روستای امامزاده داوود (ع) یک روستای زیارتی و سیاحتی است و منبع عایدی اهالی از حضور گردشگران تأمین می گردد. امیدواریم بعد از ایام نوروز مسئولان نگاه جدی تری به شرایط این روستای سیل زده داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1401 بروزرسانی: 25 اسفند 1401 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 11875

به "فیلم ، هفت ماه پس از سیل ویرانگر ، در امامزاده داوود چه خبر است؟ ، کسب وکار در روستا متوقف شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، هفت ماه پس از سیل ویرانگر ، در امامزاده داوود چه خبر است؟ ، کسب وکار در روستا متوقف شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید