غیرنظامیان پاکستانی قربانیان اصلی حملات پهپادهای آمریکایی، 168 کودک کشته شدند

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران: بر اساس تحقیقات یک موسسه غیر دولتی در انگلیس، غیرنظامیان پاکستانی قربانیان اصلی حملات پهپادهای آمریکایی هستند و تاکنون 168 کودک و 55 زن در این حملات کشته شده اند.

غیرنظامیان پاکستانی قربانیان اصلی حملات پهپادهای آمریکایی، 168 کودک کشته شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، موسسه تحقیقاتی آنالیز روزنامه نگاری انگلیس در گزارش گفت: ، نیمی از کشته شدگان حملات پهپادهای آمریکایی در پاکستان افراد غیرنظامی هستند و تاکنون 168 کودک و 55 زن در این حملات کشته شده اند.

موسسه تحقیقاتی آنالیز روزنامه نگاری انگلیس در طرحی با عنوان شناسایی کشته شدگان، فاش کرد: تاکنون اسامی 700 نفر از افراد کشته شده در این حملات را جمع آوری نموده است که متاسفانه 323 نفر از این فهرست را افراد غیرنظامی تشکیل می دهند.

بر اساس این گزارش، طرح شناسایی کشته شدگان از سال گذشته میلادی (2013) شروع و تا کنون به کار خود ادامه داده است.

در گزارش موسسه آنالیز روزنامه نگاری آمده است: تاکنون 168 کودک و 55 زن کشته شده در حملات پهپادهای آمریکایی شناسایی شده اند که اسامی 99 نفر از بچه ها و 2 نفر از زنان بطور کامل تعیین نشده است.

براساس فهرست منتشر شده از میان 99 کودک شناسایی شده، 67 نفر فقط در یک حمله پهپاد آمریکایی در مدرسه جان خود را از دست دادند.

در پی این افشاگری، مقامات آمریکایی با انتشار خبرنامه ای مدعی شدند که در حملات خود تنها شبه نظامیان را هدف قرار داده اند و به افراد غیرنظامی آسیبی نرسانده اند.

این در حالی است که دولت پاکستان تاکنون هیچ اطلاعاتی مبنی بر اعلام تعداد کشته شدگان حملات پهپادهای آمریکایی ارائه ننموده است.

ع

نماشو: شبکه تبلیغاتی نماشو | آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، ثبت آگهی رایگان، آگهی رایگان اینترنتی، رپورتاژ رایگان

منبع: تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1699

به "غیرنظامیان پاکستانی قربانیان اصلی حملات پهپادهای آمریکایی، 168 کودک کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیرنظامیان پاکستانی قربانیان اصلی حملات پهپادهای آمریکایی، 168 کودک کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید