عملیات بازسازی ابنیه تاریخی خوزستان شروع شد

به گزارش مجله هاستفا، معاون میراث فرهنگی خوزستان اقدامات انجام شده توسط این معاونت در هفته میراث فرهنگی را تشریح کرد.

عملیات بازسازی ابنیه تاریخی خوزستان شروع شد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، احمدرضا حسینی بروجنی روز سه شنبه 6 خردادماه 99 اظهار کرد: در هفته میراث فرهنگی با توجه به شرایط خاص استان و در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، همه اقدامات مربوط به هفته میراث فرهنگی به صورت کاملاً مجازی و با موفقیت انجام شد.

او با بیان این که در این هفته تهیه و نشر کلیپ های مربوط به موزه های استان با موضوع موزه تازه تأسیس شده شهرستان ایذه به منظور بازدید برای عموم انجام شد اضافه نمود: همچنین در مورد معرفی پروژه های شاخص و برگزیده 40 سال تجارب بازسازی، نماهنگ هایی با موضوعیت نحوه اجرای بازسازی و تصاویر قبل، حین و بعد از بازسازی در فضای مجازی منتشر و دو کلیپ کوتاه از اقدامات بازسازیی دو اثر شاخص به نام های پل قدیم دزفول و باغ صمیمی رامهرمز تهیه و منتشر شد.

معاون میراث فرهنگی خوزستان گفت: در هفته میراث فرهنگی گزارش عملکرد سال 98 و برنامه های سال 99 تهیه و در جلسه ویدئوکنفرانس با حضور همه معاونان میراث فرهنگی استان ها و حضور معاون میراث فرهنگی کشور اطلاع رسانی شد.

او با اشاره به برگزاری جلسه شورای ثبت ملی که همزمان با نخستین روز از هفته میراث فرهنگی برپا شد اضافه نمود: در این روز، اثر شاخص شهرک شوشترنو آنالیز و در فهرست آثار ملی به ثبت رسید و اثر دوره معاصر دفاع مقدس به نام ساختمان قدیمی اداره بندرخرمشهر به مناسبت روز سوم خرداد مصادف با آزادسازی خرمشهر از سوی شورای ثبت واجد ارزش شناخته شد.

حسینی بروجنی اعلام کرد: همچنین پایش های دوره ای از محوطه های تاریخی و در راستای حفاظت از این محوطه ها در هفته میراث فرهنگی بصورت منظم انجام شد؛ این درحالی بود که در این هفته و در راستای شروع عملیات بازسازی چهار اثر تاریخی در شهرستان بهبهان، مقدمات تحویل کارگاه به پیمانکار بازسازی به انجام رسید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3778

به "عملیات بازسازی ابنیه تاریخی خوزستان شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات بازسازی ابنیه تاریخی خوزستان شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید