ساخت استخرهای کوچک پرورش ماهی گرمابی و سردابی در مناطق محروم

به گزارش مجله هاستفا، دکتر نادرقلی ابراهیمی مشاور معاون علمی و فناوری در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص یک طرح اشتغالزایی در مناطق محروم کشور گفت: یکی از طرح هایی که ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست در مناطق محروم پیگیری می کند توسعه استخرهای پرورش ماهی در مقیاس خانگی است که در مناطق محروم برای اشتغالزایی مورد استفاده قرار می گیرد.

ساخت استخرهای کوچک پرورش ماهی گرمابی و سردابی در مناطق محروم

رئیس کارگروه توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست ستاد آب و انرژی با بیان اینکه این طرح با همکاری کمیته امداد، بنیاد برکت و شرکتهای دانش بنیان زیر نظر معاونت علمی اجرایی شده، افزود: در طراحی و ساخت این استخرها تلاش می شود از فناوری های جدید برای بهینه سازی مصرف و بهره وری استفاده شود.

ابراهیمی ادامه داد: در واقع شرکتهای دانش بنیان ساخت استخرهای قابل استفاده کوچک برای پرورش ماهی های سردآبی و گرمابی را در پیش گرفته اند و از سوی دیگر معاونت علمی در این راستا از شرکتها حمایت داشته است.

به گفته مشاور معاون علمی و فناوری، با توجه به محدوده کاربری روستایی و مناطق محروم، در هر دو نیمه سال برای پرورش ماهی گرمابی یا سردابی فعال می شوند که برای اشتغال خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی مناسب است.

ابراهیمی با بیان اینکه این طرح اکنون برای بیش از 10 خانواده اجرایی شده، گفت: در حقیقت در اجرای این طرح، تکمیل زنجیره ارزش تأمین نهاده تا تولید محصول را در دستور کار قرار می دهیم تا خانوارها در کنار آموزش های لازم، دغدغه ای برای تأمین نهاده و یا عرضه محصول خود به بازار نیز نداشته باشند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 6543

به "ساخت استخرهای کوچک پرورش ماهی گرمابی و سردابی در مناطق محروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت استخرهای کوچک پرورش ماهی گرمابی و سردابی در مناطق محروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید