زلنسکی پیش از تماس جنجالی ترامپ نیز نگران درخواست های او بود

رئیس جمهور اوکراین دو هفته پیش از شروع به کارش، در جلسه ای با مشاوران خود، درخصوص اعمال فشارهای ترامپ ابراز نگرانی نموده بود.

زلنسکی پیش از تماس جنجالی ترامپ نیز نگران درخواست های او بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین از دو هفته پیش از انتصابش، درخصوص درخواست های احتمالی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از وی، ابراز نگرانی نموده بود.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتد پرس به نقل از سه فرد مطلع، زلنسکی و تیم او به طور معین فشاری که از سوی ترامپ و وکیلش رودی جولیانی در مورد انجام تحقیقات علیه فرزند جو بایدن رقیب انتخاباتی او احساس می کردند را ابراز داشته اند.

این در حالی است که پیش تر گمان می رفت ترامپ اولین بار در تماس تلفنی ماه ژوئن از زلنسکی درخواست نموده تحقیقاتی درباره پرونده دریافت مبالغ هنگفت توسط هانتر بایدن جهت عضویت در هیئت مدیره یک شرکت گاز در اوکراین انجام دهد.

به گفته این مقام مطلع، زلنسکی 7 ماه می سال جاری (17 اردیبهشت) دو هفته پیش از شروع به کارش به عنوان رئیس جمهور، با مشاورانش جلسه ای با موضوع مسائل انرژی تشکیل داد اما محور صحبت های جلسه به نحوه روبرو شدن با فشارهای حلقه ترامپ تغییر کرد.

در این جلسه دو تن از مشاوران زلنسکی، مالک یکی از شرکت های بزرگ انرژی اوکراین و یک فرد آمریکایی عضو هیئت نظارت این شرکت حضور داشتند.

پیش تر، ترامپ در تماسی تلفنی در تاریخ 21 آوریل (2 اردیبهشت) پیروزی زلنسکی در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفته بود اما متن کامل این تماس هیچ گاه منتشر نشد و معین نیست که آیا ترامپ در همان تماس نیز با زلنسکی درباره تحقیق درباره پسر بایدن صحبت نموده بود یا خیر.

در بخش هایی که از تماس تلفنی 2 اردیبهشت که منتشر شده است، ترامپ از زلنسکی می خواهد ریشه های فساد را قطع کند.

با این حال، در تماس تلفنی ترامپ و زلنسکی در تاریخ 25 ژوئن (4 تیر) ترامپ به طور روشنی یاری های نظامی آمریکا به اوکراین به انجام تحقیقات علیه پسر بایدن مشروط می گردد. متن مکالمات این تماس موجب شد دموکرات های کنگره آمریکا بتوانند تحقیقاتی را با هدف استیضاح ترامپ کلید بزنند.

روز سه شنبه ویلیام تیلور سفیر آمریکا در اوکراین برای شهادت دادن علیه ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شد. او در جمع اعضای کمیته های امور خارجه، اطلاعاتی و نظارت مجلس نمایندگان آمریکا گفت که گوردون سانلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا به او گفته که ترامپ اعطای این بسته یاری را به اعلان علنی تحقیقات از جو بایدن و پسرش مرتبط نموده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 19 آذر 1398 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 992

به "زلنسکی پیش از تماس جنجالی ترامپ نیز نگران درخواست های او بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلنسکی پیش از تماس جنجالی ترامپ نیز نگران درخواست های او بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید