روپوتو،دهکده عجیبی که جابجا می گردد

به گزارش مجله هاستفا، این دهکده که در 24 کیلومتری شهر تریکالا(Trikala) قرار گرفته زمانی محل سکونت مردمی خرسند و پر جنب و جوش بود اما پایین رفتن چند خانه طی رانش زمین در سال 2012 همه چیز را تغییر داد. حدود 300 خانواده خانه هایشان را ترک کردند تا روپوتو به شکل امروزی اش دربیاید.

روپوتو،دهکده عجیبی که جابجا می گردد

روپوتو،دهکده عجیبی است که داستان غم انگیز آن توسط رییس سابق شورای ده، یورگوس روبیز (Yorgos Roubies) نقل شده است. روبیز تیم فیلم برداری را به دهکده در حال پایین رفتن برده و خرابه هایی شامل مدرسه، هتل، جایی که قبلا رستورانی قرار داشته و خرابه های خانه خودش را به آنان نشان می دهد.

او در حالی که روزی که سرنوشت اهالی دهکده را برای همواره تغییر داد به یاد می آورد می گوید: اولین فاجعه عظیم اوایل 12 آپریل 2012 رخ داد. هر پاییز ما آب ها را از دهکده خارج می کردیم اما در 2011 ماشینی برای راندن آب های باران نبود. ما هم چنین آب های سطحی داشتیم و این چنین بود که رانش زمین رخ داد.

کلیساها،همه چیز از بین رفته بود، حتی یک کافه در اینجا نبود. اگر کسی مریض می شد، نمی توانست یک لیوان آب پیدا کند. ما هرگز چنین فاجعه ای ندیده بودیم.

او همچنین شرح می دهد که اگرچه رانش زمین اخیرا رخ داده اما علایم آن از دهه 1960 ظاهر شده بوده است. در آن موقع بود که اولین شکاف در کوه به وجود آمده و از ساکنین خواسته شده بود تا این دهکده را ترک نمایند اما سیاستمداران محلی با دانشمندان مخالف نموده و به کلی این مشکل را نادیده گرفتند.

ورگوس روبیز در مورد شرایط دهکده روپوتو می گوید:

زمین شناسان آغاز به دادن اجازه ساخت کردند و بعد از 1982 همه میخواستند اجازه ساخت بگیرند. آنها حتی درخواست ساخت یک هتل در مرکز دهکده را دادند که شما امروزه می توانید بینید چه به روزش آمده است.

و حالا که بدترین کابوس همه محقق شده روبیز می گوید که هیچ کس تا به حال برای ارزیابی خسارت و دلجویی از ساکنینی که مجبور به ترک خانه های خود شده اند پا پیش نگذاشته است. در واقع ساکنین سابق این دهکده ادعا می نمایند که برخی از آنها همچنان باید برای خانه های خود مالیات بپردازند. روبیز می گوید: من بسیار از حرف زدن راجع به دهکده ام خسته شده ام. واقعا خسته نماینده است که پس از دوسال از رانش هیچ کس تا به حال علاقه ای به حل این مشکل نشان نداده است.

چه بر سر مردم خواهد آمد؟ قبل از این اتفاق مردم اینجا کشاورز بودند، ما برای سیب هایمان معروف بودیم، تمام این منطقه پر از درختان سیب بود، ولی الان همه چیز نابود شده است. دهکده ای دیگر وجود ندارد. هیچ کس نمی تواند اینجا زندگی کند. نوری وجود ندارد و راه ها خطرناک است. هیچ کاری برای راندن آب از دهکده انجام نگرفت. اگر ما آب های باران و آب های سطحی را از دهکده خارج نموده بودیم ولی باز دهکده فرو می رفت، کسی حرفی نداشت، ما گفتیم خدا رو شکر که کسی کشته نشده است. هیچ کس هیچ کاری برای نجات ما نکرد.

من تا زمان مرگم این را خواهم گفت، شکایت اصلی ما همواره این بوده که ایالت ما را حمایت ننموده است. ایالت پشتیبان مردمی که چیزی برای خوردن ندارند نیست. مردمی هستند که برق ندارند، ما نمونه هایی سراغ داریم که در اصطبل در کنار حیواناتشان زندگی می نمایند. دهکده متروکه شده، آرزوهای ما از بین رفته، ما بسیار نا امید شده ایم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: گردشبان
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3825

به "روپوتو،دهکده عجیبی که جابجا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روپوتو،دهکده عجیبی که جابجا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید