خودتان بسازید،راهنمای گام به گام ساخت کمد دیواری تلویزیون

به گزارش مجله هاستفا، یک تلویزیون بزرگ صفحه تخت، برای زمانی که می خواهید بازی و مسابقه یا نمایش مورد علاقه خود را تماشا کنید، بسیار عالی است. اما هنگامی که تلویزیون روشن نیست، آن مستطیل خالی بزرگ در دیوار اتاق نشیمن شما، می تواند کمی چشم خراش باشد. یک ایده برای این کار وجود دارد: آن را پشت یک کمد دیواری تلویزیون مخفی کنید. یک پروژه ساده که شامل بریدن یک درب کمد دو دهنه و ساخت یک قاب ساده است.

خودتان بسازید،راهنمای گام به گام ساخت کمد دیواری تلویزیون

درب دوتایی کمد دیواری تلویزیون، از دو صفحه تشکیل شده که از طریق لولای دوتایی به هم وصل شده اند. درها، از جمله هر دو پانل، با عرض مختلف به فروش می رسند؛ به طور معمول 24، 30 یا 36 اینچ. برای یافتن اندازه مناسب کمد دیواری تلویزیون خود، عرض هر درب را دو برابر کرده و آن را با عرض واقعی تلویزیون مقایسه کنید. عرض مضاعف درب، باید حداقل چند اینچ از تلویزیون بزرگ تر باشد. هنگامی که در را به اندازه صحیح خریداری کردید، مراحل بعدی برای انجام این کار آمده است.

مرحله 1؛ پانل های درب کمد دیواری تلویزیون را برش دهید

درب دو دهنه کمد دیواری تلویزیون را به نصف برش دهید تا دو نوع کوتاه تر از آن بدست بیاید. لولا را جدا کرده و درب ها را در کنار هم قرار دهید. با استفاده از یک خط کش ترکیبی، خطوط برش را روی ریل ها علامت گذاری کنید تا چهار صفحه با ارتفاع مساوی ایجاد شود. تیغه اره ای مدور را روی خط قرار داده و در امتداد خطوط برش بزنید تا دو درب دوجداره ایجاد شود.

مرحله 2؛ لولا را وصل کنید

دو صفحه را به سمت پشت و روی لبه نگه دارید. لبه درهایی را که لولا در آن نصب می شوند، علامت بزنید تا دستگیره ها از بالا و پایین در فاصله 4 اینچی قرار بگیرند. پس از نصب لولا، شما باید دو درب دو دهنه با دستگیره های کنار تلویزیون داشته باشید.

مرحله 3: قطعات قاب کمد دیواری تلویزیون را برش دهید

درها را مسطح، با فاصله ⅛ اینچی بین آن ها بگذارید و عرض را اندازه بگیرید. برای ضخامت درِ دوتایی کمد دیواری تلویزیون 1 اینچ (هر یک 4/3 اینچ) و بسته به اندازه کلی و نظر شما، 6 تا 8 اینچ برای یک سوراخ از هر طرف اضافه کنید.

با استفاده از یک اره میت، قاب بالا و پایین را به طول برش دهید. قطعات جانبی را به ارتفاع درهای دو ضلعی به علاوه ¼ اینچ اندازه گیری کرده و برش دهید تا شکاف ⅛ اینچی در بالا و پایین ایجاد شود. به این ترتیب، درهای کمد دیواری تلویزیون می توانند بدون اتصال بچرخند.

مرحله 4: محل قرارگیری درها را علامت بزنید و قاب را مونتاژ کنید.

تخته های بالا و پایین کمد دیواری تلویزیون را طوری تنظیم کنید که زاویه اریب آن ها به سمت مرکز قاب باشد. لبه های بیرونی تخته های جانبی را با خطوط منتقل شده تنظیم کنید و مطمئن شوید که هر چهار طرف مستطیل در امتداد آن تراز شده اند.

مرحله 6؛ درها و آهنرباهای کمد دیواری تلویزیون را وصل کنید

از روبه روی شکاف تا لبه جلوی تخته های کناری را اندازه بگیرید و هشت مربع را به این اندازه برش دهید. با قابی که روی پشت آن قرار گرفته است، مربع های روی شکاف را در هر محل اتصال پنل درب قرار دهید. درها را در قاب قرار دهید تا سرانجامی آن با طرفین تراز شوند. درها را از بالا به پایین در مرکز قرار دهید تا شکاف مساوی از بالا و پایین بدست آورده شود.

لولا را به فاصله مساوی از بالا و پایین درهای کمد دیواری تلویزیون قرار داده و در هر سرانجام حدود 4 اینچ خالی بگذارید. لبه ها و پهلوهای درها را علامت گذاری کنید، سوراخ های جای میخ را سوراخ کرده و سپس آن ها را در محل مورد نظر پیچ کنید.

صفحات فلزی یک آهنربای درب را در قسمت پشت درب های مرکزی نصب کنید و آن ها را در بالای استوانه های مرکز بچسبانید. درب دو دهنه سمت چپ را ببندید و سمت چپ آهن ربا را به صفحه فلزی آن بچسبانید. پیچ را از قسمت سمت راست به صفحه بالا وصل کنید. درِ دو دهنه سمت چپ را باز کرده و طرف مقابل آهن ربا را ایمن کنید. اگر کمد دیواری تلویزیون پهنی دارید، گیربکس های آهنربایی را نصب کنید که پانل های درب در هر طرف قرار بگیرند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: اتاق
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 8513

به "خودتان بسازید،راهنمای گام به گام ساخت کمد دیواری تلویزیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودتان بسازید،راهنمای گام به گام ساخت کمد دیواری تلویزیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید