خبرنگاران حمایت مرکز گسترش از مستندسازان و انیماتورها در نبرد با کرونا

به گزارش مجله هاستفا، تهران- خبرنگاران- مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از مستندسازانی که با شروع بحران کرونا در ایران، همپای پزشکان، پرستاران، کادر درمانی و در صحنه مقابله با این پدیده مخرب جهانی حضور داشته اند، حمایت می کند.

خبرنگاران حمایت مرکز گسترش از مستندسازان و انیماتورها در نبرد با کرونا

با شیوع ویروس کووید 19 در ایران، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مستندسازانی را که در نقاط مختلف اقدام به ضبط و ثبت وقایع این بحران کرده و در صحنه نبرد با کرونا حضور داشتند رصد کرده و ضمن تماس با آنها و پیگیری پروژه در دست تولیدشان، نسبت به حمایت از این آثار اعلام نظر کرده است.

حمایت مرکز گسترش از مستندهایی که با موضوع کرونا در دست تهیه است، با ارسال طرح پژوهشی مبتنی بر ساختار فیلم، شیوه روایت، عناصر دراماتیک و همینطور ارائه دمو سه دقیقه ای از اثر تولید شده تا آن زمان و نظر مثبت شورا میسر خواهد بود؛ با این توضیح که با آغاز تعطیلات و بحث قرنطینه در کشور، کارگروهی در مرکز تشکیل شده و این افراد در فضای مجازی، در تماس دائم با هم بوده تا ضمن اطلاع از فرایند تولید این آثار در گستره ملی، نسبت به بررسی طرح های جدید، بازبینی تریلرهای ارائه شده و پاسخگویی سریع به مستندسازان محترم، با اولویت زمانی و بدون بوروکراسی های معمول اقدام کنند.

این شرایط درخصوص اهالی سینمای انیمیشن نیز با سفارش تولید انیمیشن های کوتاه با موضوع کرونا به تهیه کنندگان و فعالان این حوزه توسط معاونت انیمیشن مرکز گسترش آغاز شده است و سایر انیماتورها هم می توانند نسبت به ارائه طرح خود به این مجموعه اقدام کنند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام می کند که آماده پذیرش طرح های مستند و فیلمنامه های کوتاه انیمیشن با موضوع کرونا در ایران هست تا با قید فوریت، نسبت به بررسی و حمایت از این آثار به شرط برخورداری از استانداردهای لازم و تایید شوراهای مربوطه اقدام کند.

فیلمسازان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز به نشانی www.defc.ir نسبت به ثبت طرح خود اقدام کرده و از طریق همین وب سایت پیگیر آن باشند. ضمن این که اولویت بررسی این طرح ها، ارائه دمو یا تریلر (تا 3 دقیقه) از فیلم مورد نظر است که فیلمسازان محترم باید از طریق واتساپ، به شماره 09056115212 ارسال کنند. با توجه به شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا در کشور، لازم است فیلمسازان محترم به این نکته توجه کنند که صرفا طرح های مرتبط با این موضوع را روی وب سایت مرکز به ثبت رسانده و از ارائه طرح با موضوعات دیگر خودداری کنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: ایرنا
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3583

به "خبرنگاران حمایت مرکز گسترش از مستندسازان و انیماتورها در نبرد با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حمایت مرکز گسترش از مستندسازان و انیماتورها در نبرد با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید